BIŠĆAN “RAZIGRAO” SVE IGRAČE: Rijeka propuštala prilike, Wolfsburg zabijao

Nogometaši Rijeke poraženi su od Wolfsburga 0:3 u prvoj pripremnoj utakmici u Portugalu

WOLFSBURG – RIJEKA 3:0

Gradski stadion Albufeira. Gledatelja: 100. Sudac: Pablo Santos.

Strijelac: 1:0 Mehmedi (43), 2:0 Mehmedi (55), 3:0 Mehmedi (58).

WOLFSBURG: Casteels, Furtado (od 61. Itter), Knockhe (od 61. Tisserand), Brooks (od 61. Bruma), Roussillon (od 61. Verhaegh), Gerhardt (od 61. Jung), Guilavougi (od 61. Rexhbecaj), Arnold (od 61. Malli), Mehmedi (od 61. Weghorst), Steffen (od 61. Stefaniak), Ginczek (od 37. Brekalo).

RIJEKA: Sluga (od 46. Prskalo), Raspopović (od 46. Escoval), Župarić (od 46. Velkovski), Punčec (od 46. Smolčić), Mamić (od 78. Liber), Čanađija (od 46. Lončar), Pavičić (od 46. Capan), Acosty (od 46. Kvržić), Gorgon (od 46. Bušnja), Vuk (od 46. Heber), Čolak (od 46. Puljić).

Razloga za preveliku zabrinutost nema jer rezultat je u konačnici bio splet nes(p)retnih okolnosti, a Rijeka je u prvom dijelu propustila svoje prilike. Ujedno, trener Igor Bišćan dao je priliku većini igrača koji su na pripremama u Albufeiri.

Ključan trenutak dogodio se u samoj završnici prvog dijela. Naime, kada se činilo da će momčadi otići na odmor uz rezultat 0:0, Wolfsburg je uspio povesti.

Sve je krenulo u 42. minuti kada je Župarić odigrao loptu za Punčeca, koju riječki branič nije uspio uhvatiti. Njemački nogometaši našli su se u dobroj situaciji, ali Čanađija je odlično pročitao igru i izbio loptu u korner.

Ipak, nakon kornera riječka obrana je na kratko izbila loptu, njemački igrači vratili su je u kazneni prostor, a Mehmedi je ostao sam – 0:1.

Bio je trenutak koji je pomalo obeshrabrio izabranike Igora Bišćana koji su odlično parirali Wolfsburgu. Rijeka je prvu priliku izborila u trećoj minuti, ali pokušaj Gorgona iz slobodnog udarca završio je u živom zidu.

Na drugoj strani jednu neugodnu situaciju Župarić je riješio povratnom loptom koju je Sluga, uz nešto muke, uspio uhvatiti.

U 11. minuti Wolfsburg je stigao pred gol Rijeke, Ginczek se našao u dobroj situaciji, ali obrana Rijeke blokirala je pokušaj.

Rijeka je uzvratila pet minuta kasnije, Raspopović je lijepi ubacio s desnog boka, Acosty je ostao sam, ali je u skoku malo nedostajalo da zahvati loptu.

Minutu kasnije uslijedio je novi ubačaj Raspopovića, ali Gorgon nije zahvatio loptu.

Iz tog gol auta rodila se najveća prilika za Rijeku u prvom dijelu. Neoprezna obrana Wolfsburga popustila je pred pritiskom Čolaka koji je oduzeo loptu i sam kao duh izašao pred vratara Wolfsburga, ali je udarac otišao preko gola.

Rijeka je dobro odolijevala svim pokušajima organiziranog napada, u 32. minuti Raspopović je odigrao za Čolaka koji se ponovo našao u odličnoj poziciji, ali vratar Wolfsburga bio je na visini zadatka.

Na drugoj strani Asevedo je ubacio jednu dugu loptu koja je preletjela sve u 16 metara i došla do Breakala čiji je udarac obranio Sluga.

U nastavku utakmice Wolfsburg je u 55. minuti poveo 2:0. Mehmedi je pobjegao Velkovskom i odigrao za Steffena. Činilo se da je prilika propala budući da je lopta otišla previše u desno. Ipak, Steffen je uspio ubaciti, a Mehmedi ponovo zatresti riječku mrežu.

Samo tri minute kasnije Mehmedi je još jednom bio najspremniji u riječkom kaznenom prostoru – 3:0.

Rijeka je priliku za pogodak propustila u 60. minuti kada je Puljić ostao sam na 15 metara, ali je odgodio udarac i obrana Wolfsburga otklonila je opasnost.

Rijeka je u završnici utakmice u nekoliko navrata stigla pred gol Wolfsburga, najveća prilika bio je ubačaj Libera kojega su njemački braniči otklonili.