CIBALIA – RIJEKA 0:0 Suci i greda Rijeci odnijeli pobjedu, Riječani ipak sami na vrhu HNL-a!

Najveću priliku Riječani su imali u posljednjim sekundama utakmice kada je Gorgon iz penala pogodio gredu! U 53. minuti Andrijašević je izbio sam pred vratara Matkovića no vratar domaćih još je jednom obranio stopostotnu priliku

CIBALIA – RIJEKA 0:0

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Utakmica 8. kola MaxTV Prve lige. Gledatelja: 1000. Sudac: Igor Križarić (Čakovec)

CIBALIA – Matković – Šare, Zgrablić, Jerbić, Tomašević, Ugrina, Baša, Mijoković, Vitaić, Rodrigues, M. Mišić

RIJEKA – Prskalo – Ristovski, Mitrović, Elez, Žuta – Bradarić, Mišić (Čanađija, 80) – Vešović, Andrijašević (Črnic, 72), Matei (Gorgon, 60) – Gavranović

Sporni trenutak dogodio se u 72. minuti: nakon kornera agilni Andrijašević je udarcem glavom po lopti napokon savladao danas čudesnog Matkovića, no sudac Križarić je prvo pokazao na centar a onda svirao prekršaj u napadu i poništio zgoditak Riječana!

Onako na prvu, učinilo nam se – neopravdano! Jer, pomoćni sudac Conjar signalizirao je glavnom sucu Matkoviću nekakav prekršaj a Matković je tu sugestiju prihvatio. U ovom kolu je ionako već bilo podosta povike na suce koji favoriziraju zagrebački Dinamo (očito „navlačenje“ za domaćina u Maksimiru u jučerašnjem porazu od Osijeka!) pa zašto bi onda ovdje suci bili iznimka?!

No trebali su Riječani ipak puno prije riješiti utakmicu u svoju korist – velike prilike imali su i Matei, Vešović, Andrijašević, Gavranović… no nešto njihova nepreciznost a nešto fenomenalni vratar Cibalije Matković spriječili su Riječane da se na vrhu MaxTV Prve lige odvoje na još veću bodovnu razliku od prvih pratitelja, Dinama i Osijeka.

tablica-hnl-osmo-kolo

Rijeka je u prvom poluvremenu nizala prilike i Cibaliju je igri održao odlični vratar Mladen Matković. Već u trečoj minuti Mišić je pucao iz izgledne prilike, a vratar Cibalije bio je na visini zadatka.

Ristovski je u 13. minuti sjajno ubacio s desnog boka, Gavranović je ostao u sjajnoj poziciji u kaznenom prostoru, ali udarac glavom otišao je pored gola.

Rijeka je nastavila pritiskati, u 19. minuti nakon duplog pasa Mateija i Gavranovića, rumunjski nogometaš našao se pred vratarem Matkovićem koji je ponovo bio na visini zadatka. Uslijedili su udarci Gavranovića i Vešovića u izglednim pozicijama, ali nisu pronašli put do mreže.

Rijeka je prijetila s oba boka, uz nekoliko opasnih pokušaja iz slobodnih udaraca. U 29. minuti i Vešović se našao u završnici akcije, ali vratar Cibalije još jednom je spasio svoju momčad. U 39. minuti, nakon ubačaj Ristovskog, sudarili su se vratar i branič Cibalije, a Gavranovića je lopta iznenadila i nije ju uspio skrenuti u mrežu.

cibalia-rijeka-vesovic

Na drugoj strani kod Cibalije treba izdovojiti udarac Rodriguesa u 20. minuti, te izglednu priliku u 26. minuti u kojoj je udarac Baše blokiran, a nogometaš Cibalije u kaznenom prostoru imao je puno boljih rješenja od udarca.

Cibalia je u 52. minuti krenula u kontru pet na četiri, ali je upropastila završnicu. Rijeka je brzo iskoristila manjak igrača domaćeg sastava u obrani, Andrijašević je izbio sam pred vratara Matkovića koji još jednom brani stopostotnu priliku.

U 66. minuti Mišić je ubacio, lopta je preletjela sve uključujuči i vratara Matkovića, ali Elez na drugoj vratnici nije uspio skrenuti loptu u mrežu. Tri minute kasnije Gavranović je proigrao Andrijaševića koji se još jednom našao u odličnoj situaciji u kaznenom prostoru, ali Zgrablić je opet blokirao pokušaj.

U 87. minuti Gorgon je sjajno smirio dugu loptu Eleza i lijepo pucao, ali Matković je efektnom paradom obranio pokušaj.

Igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade kada je Marko Vešović pobjegao i srušen je u kaznenom prostoru. Alexander Gorgon preuzeo je odgovornost, ali lopta je odsjela na gredi, a sudac Igor Križarić odmah je odsvirao kraj utakmice.

Bio je to trenutak koji je slomio srce riječkih nadanja i pokušaja da pobjegnu Dinamu tri boda na vrhu uoči nedjeljnog derbija na Rujevici.

Rijeka je kroz devedeset minuta bila bolji suparnik, stvorila niz prilika, ali na kraju nije uspjela probiti otpor Vinkovčana.