DINAMO – RIJEKA 1:1 Remi ravan pobjedi – junačka predstava Bijelih, Dinamo izjednačio tek s igračem više

Povela je Rijeka u 52. minuti utakmice kada je kažnjena jedna preoptimistična akcija Dinama – Vešović je povukao kontru i u situaciji „3 na 1“ idealno poslužio Gorgona koji je s nekih 12-13 metara rutinirano matirao Livakovića

DINAMO – RIJEKA 1:1 (0:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Utakmica 18. Kola MaxTV Prve lige. Gledatelja 8000. Sudac: Ante Vučemilović – Šimunović (Osijek)

Strijelci: Gorgon (52), Sigali (77)

DINAMO: Livaković, Šitum (Stojanović, 65), Benković, Sigali, Pivarić, Gojak, Jonas, Knežević (Henriquez), Soudani, Ćorić, Fernandes

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Bradarić, Maleš, Vešović, Mišić (Šofranac, 90), Martić (Čanađija, 81), Gorgon

U fantastičnoj atmosferi pred više od tri tisuće svojih navijača na Maksimiru, Rijeka je bez nekoliko važnih igrača u napadačkoj liniji (ozlijeđeni Gavranović, prestrogo kažnjeni Andrijašević) čvrsto i organizirano krenula u susret od velike važnosti, i već u 3. minuti došla do lijepe prilike. Martić se lijepo ubacio iza zadnje linije Dinamove obrane, izbio malo iskosa sam pred Livakovića, ali je djelić sekunde oklijevao – dovoljno da mu „ukliže“ Sigali i otkloni prijetnju.

Kako je prvo poluvrijeme odmicalo Dinamo je sve više preuzimao inicijativu što je rezultiralo s nekoliko vrlo lijepih šansi za Plave, no vratar Riječana Prskalo bio je iznimno raspložen na današnjem susretu – Soudani, Čorić, Šitum… do kraj prvog dijela utakmice zapravo su ga svojim opasnim udarcima i centaršutevima „razbranili“ pa se ponajviše zaslugom riječkog vratara na odmor otišlo s 0:0, rezultatom koji je naravno više odgovarao Riječanima koji bi time zadržali šest koraka prednosti na vrhu prvenstvene ljestvice.

I kada su u drugom dijelu utakmice Plavi očekivali nastavak agresije i pucanje bijele obrane, uslijedio je šok za njihove navijače – Rijeka je povela u 52. minuti utakmice kada je kažnjena jedna preoptimistična ofenziva Dinama. Vešović je povukao kontru i u situaciji „3 na 1“ idealno poslužio Gorgona koji je s nekih 12-13 metara rutinirano matirao Livakovića!

Odmah je reagirao bugarski stručnjak na klupi Dinama Petev koji je izvukao vezista Kneževića a ubacio napadača Henriqueza.

Vrlo brzo reagirao je i sudac utakmice Ante Vučemilović – Šimunović koji je uvidjevši da Rijeka polako ali sigurno preuzima kontrolu nad utakmicom odlučio „ujednačiti“ snage na terenu: jedan start Alexnadera Gorgona prestrogo je procijenio dostojnim žutog kartona, što je Gorgonu na današnjoj utakmici bio drugi (oba dobivena u roku pet minuta!) te automatski isključujući – Rijeka je tako 20-25 utakmica prije kraja susreta ostala s igračem manje!

Ubacivanjem Machada umjesto mladog Gojaka Petev je želio dodatno podignuti agresivnost svoje momčadi. Žuti karton „za ništa“ dobio je i Vešović koji je potom pozvao Armadu na još glasniju podršku, koju su Riječani i dobili.

U 77. minuti Dinamo je izjednačio. Nakon ubacivanja iz auta s desne strane loptu je dobio Soudani koji je sekundu-dvije „vagao“ što će učiniti, a onda je lukavo ubacio loptu na ivicu peterca gdje je, slabo markiran, u gužvu igrača uletio branič Sigali. Djelić sekunde prije od istrčalog Prskala zahvatio je loptu neobranjivo je poslavši u donji lijevi kut Prskalovih vrata.

Samo minutu kasnije prilika za Rijeku – Livaković je istrčao s gola, Vešović stigao prije do lopte na ivici šesnaesterca po sredini gola, ali se Livaković snašao i poput braniča izbio loptu. Za svaki slučaj, Vučemilović je pokazao prekršaj za Dinamo…

Iscpljeni Bradarić koji je tijekom utakmice pretrčao kilometre za “za dvojicu”, u 88. minuti imao je meč loptu – nakon još jedne fenomenalne kontre Mišić mu je odlično dodao loptu na 15-tak metara malo iskosa, no Bradarić je uspio pogodio samo vanjski dio mreže.

Sudac je pokazao pet minuta produžetka utakmice, no igralo se čak do 98. minute. Pobojali smo se tada da će se igrati i dulje, sve dok neka lopta ne zaluta u riječku mrežu, no nasreću to se ipak nije dogodilo.

Rijeka je uzela velik bod, i može krenuti kući, na kraju svega, zadovoljna!