BRILJANTNA POBJEDA HRVATSKE! Kauboji nadvisili Srbiju u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu

U prvoj utakmici naše skupine hrvatska rukometna reprezentacija je u potpuno ispunjenoj Spaladium Areni u Splitu u potpunosti nadigrala Srbiju i rezultatom 32-22 osvojila prva dva boda na Europskom prvenstvu u Hrvatskoj!

Nije moglo bolje – ako s Domagojem Duvnjakom bude sve u redu! Hrvatski je kapetan, nažalost, iznesen s terena pet minuta prije kraja utakmice, netom nakon što je zabio tri pogotka.

Kauboji su se malo mučili prvih 15 minuta, vidjelo se da postoji nervoza zbog prve utakmice, ali i u tim trenucima imali smo vodstvo i vidjelo se da smo kvalitetniji.

Pred kraj prvog dijela smo se odvojili, a u zadnjim sekundama Luka Stepančić zabio je za 14:9, što je tada bila i naša najveća prednost. Luka Stepančić igrao je savršeno u prvom dijelu. Zabio je 5/5, u nastavku još jedan gol.

U nastavak smo krenuli još bolje, onaj grč s početka je nestao i naši rukometaši pokazali su svu raskoš svog talenta. Prednost je rasla, došla i do osam pogodaka viška, a Sbi su se zadnjih šest, sedam minuta već i predali.

Nažalost, pred kraj susreta ozlijedio se Domagoj Duvnjak, s bolnom grimasom napustio je teren. Lino Červar otkrio je nakon utakmice da je zabrinut zbog Duvnjakove ozljede, no rano je za točnu prognozu. Nadamo se da nije ništa ozbiljnije i da će Dule nastaviti voditi naše kauboje.

Momčad je vodila fantastična obrana u jednako takvoj atmofseri. Srbija je ograničena na 22 gola. U napadu individualna kvaliteta na visokoj razini.

Stepančić i Štrlek bili su najbolji kod nas, zabili su po šest pogodaka, a isto toliko je kod Srbije zabio Nenadić. Cindrić i Horvat stopostotni s četiri gola iz četiri udarca. Ipak, igračem utakmice proglašen je povratnik u reprezentaciju Mirko Alilović koji je imao pet obrana.

Sljedeću utakmicu naši igraju u nedjelju (20:30) protiv Islanda koji je danas iznenadio Švedsku.

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.