DOBRODOŠAO POVRATAK POBJEDAMA: Rijeka preko Gorice do četvrtfinala Kupa Hrvatske!

Rijeku u četvrtfinalu natjecanja u kojem brani naslov pobjednika očekuje zaprešićki Inter. Pobjedu su danas u drugom dijelu utakmice osigurali Pavičić, Gavranović i Kvržić

GORICA – RIJEKA 0:3 (0:0)

VELIKA GORICA – Gradski stadion. Utakmica osmine finala Kupa Hrvatske. Gledatelja 500. Sudac: Igor Križarić (Čakovec)

Strijelci: Pavičić (57), Gavranović (81), Kvržić (84)

GORICA: Kahlina – Smoljo, Jančetić, Ojamaa, Šipoš, Ljubisavljević, Žutić, Maslowski, Brtan, Sedlaček, Marina

RIJEKA: Prskalo – Mavrias, Punčec, Župarić, Žuta – Maleš, Mišić (Bradarić, 62) – Kvržić (Acosty, 89), Pavičić, Črnic (Gavranović, 55) – Gorgon

Igrači Rijeke vratili su se lijepoj navici pobjeđivanja! U susretu osmine finala Kupa Hrvatske u Velikoj Gorici nadmoćnom igrom u drugom dijelu utakmice pobijedili su vrlo solidnog domaćeg drugoligaša rezultatom 3:0.

Malobrojni ali hvalevrijedni navijači Bijelih na tribinama stadiona u Velikoj Gorici mogli su posvjedočiti, nakon rovoske borbe u prvom dijelu utakmice, ponovno raskošnoj igri Rijeke u drugom dijelu, posebno po ulasku prvog strijelca momčadi Gavranovića odnosno Bradarića.

Evo kako su pali golovi:

U 57. minuti Kvržić je prošao po desnom boku i zavrnuo u sredinu. Do lopte je prvi došao vratar domaćih ali je samo kratko odbio, natrčao je Gavranović te pokraj Kahline vratio u sredinu, na nekih 15 metara za Pavičića koji preciznim udarcem pogađa “malu mrežicu” za vodstvo Rijeke 1:0!

u 81, minuti Pavičić je dubinskom loptom uposlio Mavriasa koji je povratnom loptom u sredini pronašao Gavranovića koji uklizava i pogađa za 2:0.

I konačno, u 84, minuti Zoran Kvržić je  primio loptu na rubu kaznenog prostora te ju odmjerenim udarcem pospremio u donji desni kut vratara domaćih za uvjerljivih 3:0.

Prvi put Rijeka je zaprijetila u 16. minuti kada je Črnic ušao u kazneni prostor i pucao, ali Kahlina je sjajno obranio.

Najbolja prilika prvog dijela pripala je Gorici. U 35. minuti Šipoš je primio loptu na rubu kaznenog prostora i potegnuo, lopta je završila u mreži, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

Gorica je još jednom zaprijetila u 41. minuti. Maslowski je produžio za Ojamaau, njegov udarac blokirao je Župarić. Lopta se odbila do Maslowskog koji je pronašao Žutića na rubu peterca, ali njegov udarac završio je u vanjskoj strani mreže.

U 51. minuti kombinirali su Mišić i Maleš. Gavranović je propustio loptu koja je došla do Gorgona. Gorgon je vratio u sredinu za Pavičića, a njegov je udarac u posljednji tren blokirao Jančetić.

Odmah u nastavku utakmice ponovo se u prilici našao Gorgon, a njegov je pokušaj Kahlina sjajno izvadio ispod prečke.

U 80. minuti Gavranović je bio blizu pogotka. Gorgon je glavom spustio za Gavranovića u kaznenom prostoru, ali Kahlina je još jednom bio spreman.

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.