(FOTO Hrvatska u fantastičnoj utakmici svladala Španjolsku i očuvala nadu za drugi krug Lige nacija!

Hrvatska nogometna reprezentacija ostala je u igri za plasman na završni turnir Lige nacija nakon što je na stadionu Maksimir pred 32.500 gledatelja pobijedila Španjolsku sa 3-2, a pobjednički pogodak zabio je Tin Jedvaj u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatska je tri puta vodila, Španjolska se dva puta vratila, ali ne i treći put.

Golove za Hrvatsku zabili su Andrej Kramarić (54) i Tin Jedvaj (69, 90+2), dok su strijelci za goste bili Dani Ceballos (56) i Sergio Ramos (78-11m)

Hrvatska nakon tri odigrane utakmice ima četiri boda i ostala je u igri za prvo mjesto. Četiri boda imaju i Englezi, dok je Španjolska na vrhu sa šest bodova.

Hrvatskoj sada predstoji gostovanje na Wembleyju u nedjelju protiv Engleske gdje će tražiti pobjedu koja bi nas odvela na ‘Final four’, dok bi remi s postignutim golom osigurao da i iduće godine igramo u elitnom razredu.

Hrvatska je povela u 54. minuti nakon velike pogreške španjolske obrane. Sergi Roberto je poklonio loptu Perišiću koji je glavom presjekao dodavanje i asistirao Kramariću, a napadač Hoffenheima je izbio sam pred De Geu i zabio za vodstvo.

Nažalost, svega dvije minute kasnije ‘furija’ je izjednačila. Gosti su u potpunosti izigrali obranu ‘Vatrenih’, a pogodak je iz neposredne blizine zabio Ceballos.

U 69. minuti svjetski doprvaci su ponovo stigli do prednosti. Modrić je sjajno ubacio na drugu vratnicu gdje je Jedvaj svojim prvijencom zatresao španjolsku mrežu za prednost 2-1.

Nažalost, u 78. minuti Španjolska je dobila jedanaesterac nakon što je Vrsaljko igrao rukom, a kapetan Ramos je bio siguran. Kada se već činilo kako će utakmica završiti 2-2, Jedvaj je u gužvi zabio za pobjedu.