KAKAV TRILER! Kauboji iščupali pobjedu protiv neugodne Bjelorusije, san o polufinalu ostao živ

Hrvatska – Bjelorusija 25-23! Hrvatska se nepotrebno mučila s protivnikom koji nije na razini onih najboljih momčadi na Europskom prvenstvu

San o polufinalu Europskog prvenstva na domaćem terenu i dalje je živ!

Hrvatska rukometna reprezentacija je pobjedom protiv Bjelorusije 25-23 otvorila drugi krug europskog prvenstva i tako ostala u igri za plasman u polufinale.

Hrvatska je osvojila neophodna dva boda u susretu s Bjelorusijom i zadržala šanse da se nakon sljedećih susreta s Norveškom i Francuskom smjesti na jedno od prva dva mjesta izlučne skupine koja vode u polufinale Europskog prvenstva koje se igra u Hrvatskoj.

Kauboji su cijeli susret imali prednost, ali se nisu uspjeli značajnije odvojiti, pa su samo dvije minute prije kraja Bjelorusi došli do prvog poravnanja na susretu – 23:23.

Muka je potom bila gledati hrvatski napad bez ideje. Suci su digli ruke, očekivao se pasivni napad, no Cindrić ih je preduhitrio i zabio gol nakon solo prodora.

Bjelorusi su krenuli po bod, ali dosuđeno je probijanje 37 sekundi prije kraja. Međutim, prije toga zvali su minutu odmora i ipak su dobili još jednu priliku. Ali opet su napravili probijanje i konačno je susret riješen. U posljednjem napadu Kopljar je zabio sa konačnih 25:23.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Marko Mamić sa po pet golova, Luka Cindrić je zabio četiri, a Željko Musa i Zlatko Horvat po tri gola. Kod Bjelorusa Andrej Jurinok je zabio šest golova, dok je Vjačeslav Saldasenka imao 12 obrana.

U prvom susretu iz naše skupine Norveška je svladala Srbiju sa 32-27 (17-17).

Na ljestvici vode Norveška, Švedska, Hrvatska i Francuska sa po četiri boda, no Šveđani i Francuzi imaju utakmicu manje.

U idućem kolu Hrvatska će 20. siječnja igrati protiv Norveške, a prije toga će snage odmjeriti Švedska i Francuska.