KUP JE NAŠ!!! Rijeka u  fantastičnoj izvedbi pobijedila Dinamo 3:1!

U taktički odlično zamišljenom i odigranom prvom poluvremenu Rijeka je ostvarila veliku prednost 2:0 golovima Čolaka i Halilovića. Međutim, u drugom poluvremenu Bijeli su se morali svim snagama boriti kako bi zadržali prednost

DINAMO – RIJEKA 1:3 (0:2)

PULA – Stadion Aldo Drosina. Utakmica finala Kupa Hrvatske. Sudac: Damir Batinić (Osijek). Gledatelja: 8.000

Strijelci: 1:0 Čolak (13), Halilović (39), 1:2 Oršić (63), 1:3 Kvržić (84)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani (od 46′ Leovac) – Šunjić, Ademi – Atiemwen (od 46′ Gavranović), Olmo, Oršić – Petković

RIJEKA: Sluga – Capan, Escoval, Župarić, Punčec, Tomečak – Kvržić, Halilović, Lepinjica, Pavičić – Čolak

Nogometaši Rijeke pobjednici su Kupa Hrvatske! Rijeka je do petog Kupa od hrvatske samostalnosti stigla sjajnom predstavom u finalu i pobjedom protiv favoriziranog Dinama 3:1!

U prekrasnoj atmosferi na tribinama (OVDJE), na stadionu Aldo Drosina u Puli, odigrana je sjajna, infarktna utakmica finala Kupa Hrvatske!

Navijači Rijeke odnosno Armada uoči utakmice izvojevali su pobjedu na tribinama fantastičnim koreografijama gdje se posebno isticao ogroman transparent “NEMA ZAKONA JAČEG OD NAS”.

Rijeka je nakon sjajnog udarca Tomečaka i obrane Livakovića (12. minuta) povela u 13. minuti golom Čolaka. Halilović je ubacio, iz kuta obrana Dinama nije dobro očistila,lopta je došla do Čolaka koji je smireno poentirao!

Samo četiri minute Halilović je još jednom pokušao s ruba kaznenog prostora, s lijeve strane, ali Livaković je bio na mjestu.

Dinamo je imao nešto veći posjed lopte ali su modri u prvom dijelu bili u potpunosti neopasni po gol Sluge.

U 31. minuti Pavičić se okliznuo na sredini terena i Dinamo je imao kontru. Ademi je ubacio s desnog boka, Oršić ostao sam u srcu kaznenog prostora, ali udarac je srećom otišao preko gola.

Rijeka je povela 2:0 u 39. minuti. Kvržić je još jednom sjajno prošao po desnoj strani i ubacio, a Halilović skrenuo loptu u mrežu!

U drugom dijelu trener Dinama Bjelica uvodi još jednoga napadača, bivšeg Riječanina Marija Gavranovića ali i beka Leovca, također bivšeg igrača Rijeke.

U 50. minuti, nakon ubačaja, lopta je došla do Gavranovića u srce kaznenog prostora, a udarac je otišao preko grede.

Zahvaljujući promjeni taktike Dinamo je pojačao igru prema naprijed što je rezultiralo golom Oršića i smanjenjem vodstva Bijelih na 1:2. Nakon ubačaja s lijeve strane, udarac Ademija sjajno je obranio Sluga ali u nastavku akcije nije mogao obraniti udarac Oršića u sami gornji desni kut svojih vrata.

Šest minuta kasnije Oršić se lijepo oslobodio na 16 metara, ali udarac je otišao uz vratnicu.

U 72. minuti sramotan trenutak suca Batinića. Jedno potpuno bezopasno ubacivanje modrih s lijeve strane zaustavio je bedrom Escoval a Batinić je nakon dugog razmišljanja pokazao na bijelu točku.

Odgovornost je preuzeo Olmo ali Sluga je fantastičan, čita njegov udarac i brani! Pravda je zadovoljena!

Točku na i sjajne prezentacije Rijeke stavio je Zoran Kvržić fantastičnim zgoditkom u 84. minuti. Kvržić je primio loptu na desnoj strani šesnaesterca, pronašao si prostor i poentirao – ljevicom! Bravo majstore!!!

Dogodilo se to u jeku napada Dinama i pokušaja modrih da dođu do izjednačenja a Kvržić je pokopao sve nade u njihov povratak u utakmicu.

Rijeka je u 90 minuta na Drosini, nošena sjajnim navijačima, demonstrirala odličan nogomet, kompaktno i sigurno u obrani, te opasno u većini izlazaka na polovicu Dinama. Sve u svemu, “doktorski rad” igrača Rijeke i njihova trenera Igora Bišćana, veliki trenutak za HNK Rijeku!