Murićeve golčine na Rujevici spektakularan dar navijačima na otvorenju nove sezone!

Neki na ovakve eurogolove poput Murićevih čekaju i po nekoliko sezona. Navijači Rijeke danas su na dar dobili dva u jednoj utakmici!

RIJEKA – VARAŽDIN 2:1 (1:1)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 1. kola Hrvatski telekom Prve lige. Gledatelja: 4.675. Sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 1:0 Murić (7), 1:1 Kolarića (22), 2:1 Murić (58)

RIJEKA: Prskalo – Raspopović, Župarić, Punčec, Tomečak – Lepinjica, Pavičić (Capan, 71) – Kvržić, Halilović (Bušnja, 71), Murić (Acosty, 78) – Čolak

VARAŽDIN: Nevistić – Perković, Stolnik, Senić, Miličević, Đurasek, Kolarić, Turčin (Glavica, 58), Jertec, Posavec (Glavina, 76; Fućak, 83), Benko

Unatoč ranom početku sezone, sredinom srpnja kada su mnogi na godišnjim odmorima izvan Rijeke i okolice – a mnogi navijači nisu odoljeli ni zovu toploga mora i sunca na plažama – na “obalama Rujevice” okupio se na otvorenju prvenstvene sezone, na utakmici 1. kola Prve HNL, lijep broj navijača – njih 4.675!

Sve ih je nagradio, i to kako, Robert Murić već u 7. minuti utakmice krasnim pogotkom nakon pravog “slaloma” kroz obranu gostiju.

Nizom sjajnih varki Murić je “položio” na travnjak polovicu obrane Varaždina, stigao sve do peterca a naposlijetku prevario i predriblao i vratara Nevistića koji je s travnjaka nemoćno ispratio loptu koja je po udarcu Murića završila u mreži.

Spektakularan gol, jedan od onih rijetkih koji može u istu rečenicu s dostignućima majstora kao što su Maradona i Messi, što je ustvrdio i službeni najavljivač na stadionu!

I kada se činilo da gostima prijeti golijada, jer su i prije i poslijepostignutog gola Bijeli imali prevlast u igri i nekoliko lijepih prilika za nove pogotke, stiglo je – šokantno izjednačenje! Matija Kolarić primio je loptu na nekih 18 metara od gola, uspio ju iskontrolirati te sjajno pogoditi mrežu Rijeke pored nemoćnog Prskala.

Riječani su nastojali što prije doći do novoga vodstva, ali Varaždincu su uspjeli donekle “umrtviti” njihove pokušaje. Do kraja prvog dijala ubilježili smo akcije u 36. minuti kada je Kvržić lijepo proigrao Čolaka koji je pucao po travi, ali Nevistić je spriječio zgoditak. U 42. minuti Tomečak je opasno ubacio, malo je nedostajalo da Čolak dođe do lopte i prodlijedi ju u gol ali je obrana gostiju ipak nekako raščistila.

Početak drugog dijela utakmice donio je igru na jedan gol, naravno onaj gostiju. Bijeliu su po svaku cijenu željeli trobod, i pritisak je bio sve jači da bi gosti ponovno pokleknuli u 58. minuti.

I ponovno je junak – Robert Murić! Slobodan udarac za Rijeku s nekih 22-23 metra po sredini Nevestićevih vrata sjajno je izveo Murić te fenomenalnim udarcem, snažnim i preciznim, postigao prekrasan gol!

U 66. minuti Tomečak je uspio stići do lopte na lijevoj strani kaznenog prostora i ubaciti, ali Čolakov udarac otišao je pored gola.

U 80. minuti nakon lijepe akcije i kombinatorike na desnoj strani lijepu prilika ponovno za Čolaka, ali njegov lukav  udarac po travi instinktivno je nogom obranio Nevistić.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja. Rijeka je na startu ostvarila važnu pobjedu i ušla u prvenstvenu sezonu s osvojena tri boda!

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.