NOVA POBJEDA BIJELIH: Rijeka se vratila tamo gdje joj je mjesto – u vrh HNL-a!

Neumoljivi strijelac Čolak još jednom bio je prevaga na terenu u korist Rijeke

OSIJEK – RIJEKA 1:2 (1:1)

OSIJEK – Stadion Gradski vrt. Utakmica 16. kola Hrvatski telekom Prve lige. Gledatelja: 2.500. Sudac: Mario Zebec (Varaždin).

Strijelci: 1:0 Šorša (8), 1:1 Čolak (43), 1:2 Čolak (54)

OSIJEK: Malenica – Lončar, Tomelin, Boban, Šorša, Mudražija (od 58 Bočkaj), Škorić, Pušić (od 46 Kamenar), Marić, Hajradinović, Ćavar (Špoljarić, 76)

RIJEKA: Sluga – Raspopović, Punčec, Župarić, Mamić – Pavičić, Lončar – Kvržić, Heber (Acosty, 80), Gorgon (Grahovac, 90+) – Čolak (Escoval, 90+)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 2:1 u utakmici 16. kola Hrvatski telekom Prve lige. Bijeli su u Gradskom vrtu stigli do četvrte uzastopne pobjede, pokazavši karakter nakon rano primljenog pogotka i na kraju zasluženo slavivši.

Nogometaši Rijeke nastavili su seriju uspješnih rezultata na “vrućem” (figurativno, jer je zapravo teren u osječkom Gradskom vrtu bio zamrznut!) gostujućem terenu.

Ponovno je bio izuzetno raspoložen u posljednje vrijeme nemumoljivi strijelac Antonio Čolak. Najprije je na kraju prvog dijela utakmice potpuno zasluženo doveo Bijele do izjednačenja zgoditkom nakon udarca iz kornera, a odmah početkom drugog dijela iskoristio je na vrlo domišljat način kardinalnu pogrešku obrane domaćih.

Nagrađena je na taj način bolja igra Rijeke koju su Bijeli prezentirali tijekom najvećeg dijela utakmice. No domaćin je ipak pokušao na sve načine doći do izjednačenja što im nasreću do kraja utakmice nije uspjelo.

Rijeka je u prvom poluvremenu bila bolja momčad iako je veći dio Osijek imao rezultatsku prednost. Osim posjeda na otvaranju domaćin nije napravio previše, a poveo je u osmoj minuti nakon jedne nevjerojatne pogreške u obrani Rijeke.

Mamić je odigrao prekratku povratnu loptu u situaciji koja nije mirisala na gol. Šorša je iskoristio dar i poentirao – 1:0.

Kvržić je opasnim udarcem u 18. minuti najavio riječki pritisak, a tri minute kasnije Rijeka je stvorila 100 postotnu priliku. Lončar je sjajno prošao i podvalio loptu za Čolaka čiji je udarac u sjajnoj prilici obranio Malenica.

Samo dvije minute kasnije Heber je lijepo pucao, Malenica kratko odbio, ali vratar Osijeka uspio je skratiti kut i obraniti i udarac Čolaka.

U 30. minuti Heber je ostao sam nakon ubačaja, ali udarac glavom otišao je preko gola.

I onda je Rijeka naplatila pritisak. Lončar je izveo korner, a Čolak sjajno pogodio glavom – 1:1.

Rijeka je sjajno krenula u nastavak, Kvržić je podvalio loptu za Čolaka, ali Malenica je opet izašao kao pobjednik.

U 52. minuti Heber se sjurio prema golu, njegov ubačaj kratko je odbila obrana Osijeka, Mamić je natrčao ali udarac je blokiran. Samo minutu kasnije Heber je opet ubacio, Kvržić spretno pucao glavom, ali Malenica je još jednom bio odličan.

I u 54. minuti Rijeka je ponovo naplatila odličnu igru. Nakon ubačaja i kornera, obrana Osijeka nije dobro reagirala i Čolak je snažnim udarcem ljevicom pospremio loptu u mrežu – 1:2.

Rijeka je do trećeg gola mogla u 57. minuti, Malenica je loše reagirao nakon ubačaja, ali Heber nije iskoristio pogrešku.

Osijek je zatim krenuo po remi, najčešće se oslanjajući na duge lopte koje su u nekoliko navrata stvorile problem Rijeci, ali bez posljedica.

Na drugoj strani, u 78. minuti, Kvržić je snažno pucao, ali Malenica je bio spreman. U 88. minuti Marić je pucao nakon ubačaja pored istrčalog Sluge, lopta je već išla u mrežu kada je Lončar sjajnom reakcijom spasio gol.