POBJEDA BIJELIH U KOPRIVNICI: Riječki „stroj za golove“ melje bez zastoja!

Rijeka je odigrala vrlo dobro prvo poluvrijeme u Koprivnici nakon kojeg je i povela s nedostižnih 0:2 zgodicima Acostya i Čolaka, nakon lijepih prodora Hebera odnosno Pavičića

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:3 (0:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Utakmica 28. kola Hrvatski telekom Prve lige. Gledatelja: 1.000. Sudac: Fran Jović Zagreb.

Strijelci: Acosty (329, Čolak (39), Ivanovski (65-11m), Puljić (78)

SLAVEN BELUPO: Marković – Rebernik, Katić, Musa, Goda (Kitanovski, 46), Puclin (Arap, 46), Brezovec, Trebotić, Ivanovski, Doležal, Delić (Vrljičak, 82)

RIJEKA: Sluga – Žuta, Župarić, Escoval, Leovac – Capan, Grahovac – Acosty (Črnic, 85), Pavičić, Heber (Gorgon) – Čolak (Puljić, 72)

Dva trenutka nogometna lucidnosti strijelaca Acostya i Čolaka odnosno asistenata Hebera i Pavičića bila su dovoljna da Rijeka na stadionu Slaven Belupa u Koprivnici riješi prvi dio utakmice u svoju korist rezultatom 0:2.

„Mirisao“ je veći dio prvog dijela utakmice na poluvrijeme bez golova. Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca. Ne može se reći da igrači i jedne i druge momčadi nisu željeli biti konkretniji, no nedostajao je onaj dobar „zadnji pas“ koji napadače izbacuje u „mrtve šanse“.

Za razbijanje monotonije pobrinuo se donedavni ljubimac Koprivničanaca, Brazilac Heber. Nagdje kod aut linije na Rijekinoj polovici terena prihvatio je jednu loptu, „sombreorom“ prevario dvojicu igrača Slavena i nezaustavljivim trkom došao s loptom pred šesnaesterac domaćih. Tada je ispred šesnaesterca pronašao loptom nadolazećeg Acostyja koji je lijepo prihvatio poklon, drblingom iz ravnoteže izbacio svog čuvara a zatim s nekih 18 metara lijepo plasiranim i preciznim udarcem po travi „probio“ vratara domaćih Markovića.

Jednako efektan bio je i drugi gol Riječana. Pavičić je lijepo prošao kroz sredinu terena, došao do ivice šesnaesterca a onda lijepo loptom „pogodio“ Čolaka koji se našao u dobroj poziciji na nekih 14 metara od Markovićevih vrata. Čolak je hladnokrvnim udarcem po travi poentirao.

Presudila je individualna kvaliteta igrača Rijeke, a jedanaesterac u drugom dijelu utakmice za Slaven kojeg je realizirao Ivanovski nije omeo Riječane u osvajanju nova tri boda.

Slaven je konkretnije krenuo u nastavak i u 65. minuti stigao do pogotka. Brezovec je pokupio jedan odbijanac na 18 metara i ušao u kazneni prostor, te pao nakon kontakta s Grahovcem. Glavni sudac Fran Jović pokazao je na bijelu točku. Ivanovski je preuzeo odgovornost i pogodio – 1:2.

Slaven je na krilima pogotka prijetio i u 70. minuti. Musa je ostao sam nakon kornera, ali Sluga je odlično obranio njegov udarac glavom. Nakon novog kornera uslijedila je ponovo velika gužva u riječkom kaznenom prostoru, ali nitko od nogometaša Slavena nije uspio uputiti udarac.

Na drugoj strani Heber nije iskoristio jednu dobru situaciju, a udarac Pavičića s 15 metara u 73. minuti otišao je daleko od gola. Rijeka je zaprijetila u 75. minuti, ali novi udarac Pavičića obranio je Marković.

Puljić je zapečatio pobjedu u 72, minuti! Pet minuta nakon što je ušao u igru, Puljić je primio loptu na 20 metara i sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora.