POBJEDA!!! Hrvatska savladala Njemačku, idemo u polufinale Europskog prvenstva!

U teškoj i neizvjesnoj utakmici, pravoj igri živaca do posljednje sekunde, Hrvatska je ostvarila rezultat koji u vodi u polufinale Europskog prvenstva! Hrvatska- Njemačka 25-24

Hrvatska rukometna reprezentacija podigla se s dna po kojem je hodala većim dijelom susreta i velikim preokretom upisala je pobjedu protiv Njemačke! Vrata polufinala su širom otvorena!

Grafika. Sportnet

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Hrvatska i Njemačka. Doslovno nevjerojatnu. Svi oni koji su sredinom drugog poluvremena odustali i prestali gledati ovaj dvoboj, imaju za čim žaliti. Nakon jako loše odrađenih 40-ak minuta, Hrvatska se podigla i napravila malo čudo. Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja te obrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja.

Kod Hrvatske je Igor Karačić zabio 7 golova, Domagoj Duvnjak pet pogodaka, dok je Nijemce predvodio Gensheimer s 4 gola.

Hrvatsku očekuju još dvoboji sa Španjolskom i Češkom, ali pogled na tablicu i ostali rezultati u grupi ukazuju na to da se Hrvatska rukometna reprezentacija praktički već plasirala u polufinale Europskog prvenstva.

Domagoj Duvnjak. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Igrali su Kauboji jednu od najčudnijih utakmica u svojoj povijesti! Bilo je dosta kriznih trenutaka, situacija u kojima Hrvatska nije izgledala dobro, a nije niti davala znakove da bi mogla okrenuti susret, ali pokazala je kako je psihički strahovito jaka i zasluženo je okrenula cijelu priču na svoju stranu, ističe Sportnet.

Osim početnog vodstva u prvim minutama utakmice, Kauboji su rezultatski zaostajali cijeli susret, u nekim trenucima i sa  pet golova razlike. Hrvatska je u prvom poluvremenu promašila čak tri sedmerca i nekoliko “zicera, slabo se vraćala u obranu, što je Nijemcima omogućilo lagane golove. No nekako je do poluvremena Hrvatska uspjela održati prihvatljivi zaostatak.

Njemačka je oštro krenula, nizala je isključenja, ali u hrvatskim redovima bilo je previše nervoze, želje i to nije izgledalo dobro. Njemačka je s četiri uzastopna gola uspjela odmaknuti na 13:8, pet razlike već u prvom poluvremenu, no srećom dva gola Karačića i jedan Duvnjaka spuštaju zaostatak i na odmor se odlazi s 14:11 za Njemačku.

Zlatko Horvat. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Preokret je došao sredinom drugog dijela kada je proradila obrana na krilima Domagoja Duvnjaka, najboljeg “kradljivca lopti” na turniru. Nekoliko uspjelih kontri, i “voda je ušla u uši” Nijemcima…

Luka Cindric. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Prvih deset minuta drugog dijela nije bilo dobro. Nastavilo se u istom ritmu, Njemačka je održavala lijepu prednost, a onda je krenulo.

U napadu je u tim trenucima proradio i Luka Stepančić koji je s nekoliko vezanih “dalekometnih” udaraca “bušio” njemačkog vratara Wolfa. Bila je to naznaka povratka, a u 48. minuti brzim golovima Horvata i Mandića napokon je uspjela poravnati na 22:22.

U 58. minuti Duvnjak poravnava nakon što je ukrao loptu i pobjegao u kontru. Njemačka je ostala minutu i 50 sekundi prije kraja s igračem manje nakon što je Pekeler zaradio isključenje, a onda Karačić zabija za 25:24.

Nadovezale su se po jedna važna obrana vratara Šege i Ašanina, Nijemci su pali psihološki, i stigla je već opisana završnica drama nakon koje je počela ludnica na parketu.

Njemačka je imala minutu za zadnji napad, ali hrvatska obrana bila je odlična, Šego je branio, Mandić blokirao i čudo se dogodilo!

Hrvatska je pobijedila, možda ni sami ne znamo kako, ali pobjeda je tu!!

Marin Šego. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL
Lino Červar. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL