Riječani se u golijadi kasno probudili, a onda ih „uspavao“ čovjek u crnom

Rijeka je u prvenstvenu utakmicu u Kranjevićevoj ušla kao opijena proljetnim suncem i zagrebačkom visokom temperaturom zraka – već u 4. minuti utakmice rezultat je bio 2:0 za Rudeš! Bilo je to kao da su Riječani ušli s hendikepom u susret, i bilo je kasnije jako teško „čupati“ pozitivan rezultat. Naravno, već tradicionalno, Bijelima je odmogao i sudac Bel dosudivši u 62, minuti krajnje sumnjivi jedanaesterac za Rudeš popraćen crvenim kartonom za Župarića…

RUDEŠ – RIJEKA 4:2 (2:1)

ZAGREB – Stadion Kranjčevićeva. Utakmica 29. kola Hrvatski telekom Prve lige. Gledatelja 1.000. Sudac: Dario Bel (Osijek).

Strijelci: Boreković (2), Kamenar (4), Budimir (49, 66); Heber (34), Pavičić (60)

RUDEŠ: Čondrić – Grujević, Borevković, Mesarić, Pavić, Einar, Segado (Muić, 56), Fazli, Kamenar (Ivančić, 88), Lulić, Budimir (Glauder, 78)

RIJEKA: Sluga – Žuta, Župarić, Escoval, Leovac (Puljić, 30) – Capan, Grahovac – Acosty (Punčec, 69), Pavičić, Heber – Čolak (Gorgon, 63)

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Rudeša (2:4) u utakmici 29. kola Hrvatski telekom Prve lige. Bijeli su na gostovanju u Kranjčevićevoj doživjeli neočekivan posrtaj, a već samo otvaranju susreta dalo je naslutiti da ovo neće biti riječki dan.

Na otvaranju utakmice uslijedio je šok za Rijeku. Već u drugoj minuti Lulić je izveo slobodan udarac s desne strane, Borevković se najbolje snašao u kaznenom prostoru i poentirao glavom – 1:0.

Dvije minute kasnije novi šok za bijele. Kamenar je u kaznenom prostoru uspio okrenuti Župarića i Zutu, te sjajnim udarcem ponovo matirati Slugu – 2:0.

Rijeka je od tog trenutka počela napadati, ali bez konkretnosti u završnici. I onda bljesak u 24. minuti. Pavičić je sjajno proigrao Acostyja koji je odlično ubacio, ali Heber iz neposredne blizine nije uspio poslati loptu u mrežu, već je samo zakačio ljevicom i ona je otišla pored vratnice!

Pritisak Rijeke urodio je plodom u 34. minuti. Acosty je oštro ubacio, Heber odlično reagirao. Pomoćni sudac prvo je označio zaleđe, a onda promijenio odluku dojavivši glavnom sucu Belu da prizna pogodak – 2:1.

U samoj završnici prvog poluvremena, Pavičić je krenuo u prodor i odigrao za Hebera koji se sjurio u kazneni prostor, ali ubačaj u izglednoj prilici očistili su domaći braniči.

Rijeka je odmah na otvaranju drugog dijela krenula po izjednačenje, ali gol je stigao na drugoj strani. Budimir je ovoga puta bio najspretniji i nakon dodavanja Segada pospremio loptu u mrežu – 3:1.

Bijeli se nisu predavali, u 60. minuti Pavičić je pokupio jednu odbijenu loptu i odličnim prizemnim udarcem matirao vratara Rudeša – 3:2.

U trenucima dok su pokušavali dostići prednost domaćina 3:2, u 64. minuti u jednoj kontri domaćih Budimir se othrvao Župariću, ušao u šesnaesterac s desne strane i uputio opasan udarac u donji kut riječkih vrata. Međutim, ukazao se odlični vratar Sluga i odbio loptu koja se potom kretala poluvisko prema Župariću i Budimiru. U trenutku kada je napadač Rudeša gotovo bio izvan terena Župarić je samo naslonio ruku na njegova leđa – sucu Belu to je bilo dovoljno da dosudi kazneni udarac za domaće! No ni tu nije bio kraj – nakon žustrih prosvjeda, crveni karton dobio je Župarić.

Bijeli su do kraja utakmice, punih pola sata, morali loviti rezultatski zaostatak s igračem manje, što je bio praktički nemoguć zadatak.