RIJEKA – INTER 7:0! Puljić zabio četiri gola, Rijeka maksimalno iskoristila brojčanu nadmoć

Nadahnuti riječki nogometaši revijom “eurogolova” s terena ispratili desetoricu Zaprešićana! Gosti su od 40. minute igrali s igračem manje zbog isključenja Jasmina Čelikovića koji je rukom zaustavio loptu u kaznenom prostoru po udarcu Roberta Murića

RIJEKA – INTER 7:0 (3:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Utakmica 29. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Gledatelja: 4.227.

Strijelci: Halilović (27), Puljić (41, 44, 88, 90), Acosty (48), Pavičić (58),

RIJEKA: Sluga – Kvržić, Župarić, Escoval, H. Smolčić – Pavičić (Punčec, 74), Lepinjica – Murić (I. Smolčić), Halilović, Acosty (Čolak, 65) – Puljić

INTER: Kelava – J. Čeliković, Postonjski, Čulina, I. Čeliković, Tsonev, Brezovec (Ljubić, 73), Buljat, Bosec, Rak, Serderov (od 46′ Mamut).

Da nevolja po goste bude veća, Puljić je realizirao kazneni udarac (iz “odbijanca” nakon obrane vratara Kelave!) za 2:0 Bijelih, i utakmica je praktički riješena.

Do kraja susreta gledali smo “igru mačke i miša”, bilo je samo pitanje s koliko će golova u mreži nadahnuti i brojčano nadmoćni Bijeli ispratiti goste u Zaprešić!

Riječki nogometaši počeli su utakmicu strpljivo i disciplinirano, znajući da će njihova igračka kvaliteta kad-tad isplivati tijekom igre i utakmicu odvesti u pravcu u kojem su željeli, a to je do nove pobjede i osvajanja vrijednih bodova.

Tibor Halilović. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Strpljenje se isplatilo, i jedna lijepa akcija Bijelih u pravom trenutku, u 27. minuti , okončana je pogotkom za vodstvo Rijeke. Rijeka je dugo kružila oko kaznenog prostora Intera. Murić je ubacio, Acosty iščeprkao loptu koja je na kraju došla do Halilovića. Uslijedio je precizan udarac sa 16 metara za vodstvo Rijeke!

Potkraj prvog dijela utakmice razriješene su sve dvojbe oko konačnog ishoda utakmice: Puljić je realizirao dva opravdano dosuđena kaznena udarca, uz isključenje gostujućeg braniča Čelikovića, što je značilo da se drugo poluvrijeme može pretvoriti u reviju napadačke igre riječkih nogometaša.

Za 4:0 u 48. minutu Murić je ubacio iz kornera, Puljić je dotaknuo loptu i Acosty iz blizine pospremio loptu u mrežu. Deset minuta kasnije Pavičić se lijepo oslobodio čuvara, ušao u nebranjeni prostor, lijepo namjestio na udarac i krasno poentirao s 18 metara!

Hrvoje Smolčić. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL