RIJEKA „TORPEDIRALA“ CIBALIJU: Odličan pucački trening pred europski ogled s AEK-om u četvrtak!

Utakmica je bilo kakve rezultatske neizvjesnosti lišena već u 4. minuti kada su Bijeli poveli s 2:0 (!). Upoznali smo neke nove igrače Rijeke (Mavrias, Acosty) a bilo je vremena i za mali „bratski“ domaći navijački dvoboj. Sve u svemu, sjajna uvertira Bijelih za četvrtak i ogled s AEK-om!

RIJEKA – CIBALIA 7-0 (3-0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici, Utakmica 8. Kola Hrvatski telekom Prve lige. Gledatelja 4.944. Sudac: Goran Gabrilo (Split).

Strijelci: Gavranović (2), Gorgon (4, 42, 90+), Heber (50), Bradarić (52), Mišić (68)

RIJEKA: Prskalo – Mavrias, Punčec, Župarić, Zuta – Mišić, Bradarić (Pavičić, 70=- Kvržić (Acosty, 75), Gorgon, Heber – Gavranović (Maleš, 58)

CIBALIJA: Brkić, Rubić, Zgrablić, Karamarko, Muženjak, Pervan (Stepčić, 60), Štrkalj, Plum, Miličević, Peričić, Galić

Igra mačke i miša!

Jedino tom „izlizanom“ rečenicom možemo okarakterizirati današnji prvenstveni ogled između Rijeke i vinkovačke Cibalije, susret koji je zapravo riješen u rekordnom roku – u prvih pet minuta utakmice.

Već u 1. minuti stvorena je velika gol-prilika za Rijeku – Gavranović je ostao sam pred golom ali vratar Brkić zatvorio je Marijev udarac. No inače vrlo dobri vratar gostiju samo je odgodio neminovno – Mišić je izveo korner, a isti riječki napadač – Mario Gavranović – bio je najspretniji i vješto je pospremio loptu u mrežu.

Time se riječki napadač, oko kojega su se proteklih tjedan dana lomile navijačke strasti zbog njegova navodno gotovo realiziranog prelaska u zagrebački Dinamo, na najbolji način dokazao navijačima kojima je u emotivnoj poruci putem društvenih mreža poručio: „Dokle god budem u Rijeci, za momčad i suigrače prolijevat ću i zadnju kap znoja nastojeći ostvariti pobjedu“.

No nije  se samo Mario želio „dodvoriti“ Armadi i svim navijačima i simpatizerima Bijelih: reviji brzih napadačkih akcija odličnom realizacijom pridružio se i Alexander Gorgon koji je već u 4, minuti povisio vodstvo Bijelih na 2:0.

Kvržić je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio sjajnu „duboku“ loptu za utrčalog Gorgona koji  je ostao sam u kaznenom prostoru i smireno i efektno poentirao. 2:0, i utakmica je praktički riješena pa je ostatak igre u prvom dijelu protekao u pravom revijalnom tonu, uz čak nekoliko pokušaja gostiju i jednu njihovu stopostotnu priliku: u 15, minuti Štrkalj je pobjegao obrani Rijeke i izbio sam pred Prskala, ali njegov udarac iz izgledne situacije za zgoditak otišao je pored gola.

Sličnu priliku, nakon još ljepše „malonogometne“ akcije u suparničkom šesnaestercu u 19, minuti propustio je Heber: Gavranović je lijepo „podvalio“ loptu za Hebera koji je izbio sam pred gol, ali vratar Cibalije Brkić „ušao“ mu je tijelom u udarac i izašao ovoga puta kao pobjednik.

Samo do 42. minute i drugog gola Gorgona: ovoga puta asistent je Heber koji je osjetio ulazak Gorgona u nebranjeni prostor u srcu šesnaesterca gostiju. Sjajna asistencija i odličan pogodak Gorgona!

Prije utakmice mala svečanost: Bradarić i Vešović nagrađeni su prigodnim darovima za odigranih 100 utakmica u dresu Rijeke.

Vešović je do zadnjeg trenutka bio u kombinacijama za udarni sastav Bijelih ali je u zadnji trenutak osjetio zdravstvene proleme pa je Matjaž Kek posegnuo za toliko priželjkivanim i napokon pristiglim alternativama. Kao desni bočni zaigrao je Grk Mavrias, i treba reći da se fizički impozantni i očito spremni branič predstavio u dobrom svjetlu, odlično surađujući sa Zoranom Kvržićem ali i ostalim riječkim napadačima. Pojačanje iz Grčke vrlo brzo je pohvatalo Kekove upute i pronašlo zajednički jezik u igri sa suigračima. Teško je na osnovi jedne ovakve, usudili bi se reći – trening utakmice za Bijele – prosuđivati kvalitete novopridošlih igrača, no ono što smo danas vidjeli svakako obećava!

Otvorenu utakmicu „nizozemskog tipa“ gledali smo i u nastavku, a prvu veliku priliku imao je gostujući napadač Pervan koji je u 48, minuti malo iskosa s lijeve strane izbio sam pred Prskala, no njegov je udarac po travi – nasreću Bijelih – završio pored stative.

No već minutu kasnije – 4:0! Lijepu akciju okrunio je Heber koji je zaslužio postići pogodak jer se cijelo vrijeme susreta nudio, otvarao, probijao i surađivao navaljujući na Brkićev gol. Gavranović je ubacio s desne strane, Gorgon vratio glavom, a Heber zakucao loptu u mrežu.

Nisu se povici domaćih navijača primirili, a već je bilo 5:0! Prekrasan zgoditak postigao je Bradarić koji je s nekih 20-tak metara lijepo naciljao i neobranjivo plasirao loptu pored Brkića!

Armadin veličanstveni transparent u znak sjećanja na tragično preminuloga mladog navijača Rijeke

Da na golu Vinkovčana nije bilo raspoloženog Brkića, mogli su Riječani dvocifrenim brojem golova u njihovoj mreži ispratiti goste: u 57, minuti sjajnu akciju lijepim proigravanjem okončao je Gorgon gurnuvši za Bradarića koji je izbio sam pred gol Cibalije, ali Brkić je sačuvao mrežu!

U 57. minuti mali bratski domaći navijački „obračun“: Mario Gavranović izašao je iz igre ispraćen uglavnom pljeskom i odobravanjem, uz istina čujne zvižduke i usklike neodobravanja. Nakon upornog izvikivanja Armade „J..o te Mamić“, veliki dio domaćih navijača zvižducima je uzeo Marija Gavranovića u zaštitu. Malo navijačkog folklora u trenucima kada je utakmica odavno lišena bilo kakve rezultatske neizvjesnosti i navijačke brige oko krajnjeg ishoda.

A u 68, minuti šlag na Bijelu tortu: prekrasan, eurogol Josipa Mišića! Kvržić je ubacio s desne strane, a nečuvani Josip Mišić prekrasnim volejem, “poluškaricama” poentirao!

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.