Rijeka visoko porazila Hajduk u Splitu! Rožman upisao prvi veliki uspjeh na klupi Bijelih!

Rijeka se vratila pobjedama, i to kakvima! U Splitu je u drugom dijelu igrački “razmontiran” Hajduk koji je prije večerašnje utakmice ubilježio osam domaćih pobjeda zaredom!

HAJDUK – RIJEKA 0:4 (0:1)

SPLIT – Stadion Poljud. Utakmica 17. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Gledatelja: 14.000.

Strijelac: 0:1 (Acosty, 44), 0:2 Raspopović (82), 0:3 Čolak (87), 0:4 Halilović (90+1)

HAJDUK: Ljubić – Bašić, Radić, Svatok, Čolina, Nejašmić, Hamza, Jradi, Caktaš, Eduok, Jairo.

RIJEKA: Prskalo – Tomečak, Župarić, Escoval, Smolčić (Lončar, 87)- Halilović, Capan (Lepinjica, 80`) – Acosty (Raspopović 71`), Andrijašević, Gorgon – Čolak

Mladi slovenski trener Simon Rožman upisao je prvu veliku pobjedu na klupi Rijeke!

Neki će reći – prekasno, drugi – “u najbolji mogući trenutak”, a treći – “nije ni mogao ranije, dok ne pohvata konce”. Bilo kako bilo, Rijeka polako ali sigurno izvire iz gliba neuvjerljivih (ili loših) rezultata, a pobjeda u grotlu Poljuda uvijek vrijedi i “šest ili više bodova”, a ne samo – tri!

Prijelomni trenutak utakmice dogodio se u 44. minuti.

Andrijašević je proigrao za Čolaka koji se okrenuo i gađao loptom prema golu. Ljubić je dobro obranio, ali Acosty je bio najbrži i odbijenu lopti snažno i neumoljivo poslao u mrežu Splićana.

Mogla je Rijeka povesti i ranije. U 24. minuti branič Hajduka loše je izbio loptu iz svoga peterca.

Ona se potom odbila do Čolaka koji se u kaznenom prostoru našao oči u oči s Ljubićem. Vratar Hajduka izašao je s gola, skratio kut i obranio udarac napadača Rijeke kada su već svi na stadionu vidjeli vodstvo Rijeke.

S druge strane, Riječani su opasno “visjeli” samo tri minute ranije, u 21. , kada su nogometaši Hajduka dvaput gađali vratnice – unutar jedne akcije! Prvo je Edouk snažno pucao s 15 metara, ali vratnica je pomogla Rijeci. Nekoliko trenutaka kasnije Jradi je snažno potegnuo odbijenu loptu, ali ponovo je ista vratnica spasila mrežu Rijeke! U tim trenucima Riječani su stvarno imali sreće, a ponuđenu ruku “božice Fortune” lijepo su prihvatili i iskoristili u nastavku utakmice!

U 48. minuti Gorgon je odigrao za Andrijaševića koji je prsima odlično spustio loptu za Halilovića. Uslijedio je udarac s 18 metara, a lopta je od bloka otišla u korner.

U 58., 59. i 60. minuti Hajduk je prijetio, ali dva pokušaja Edouka i jedan Jradija nisu donijela rezultata.

Rijeka je imala brz odgovor. U 62. minuti Andrijašević je sjajno potegnuo kontru po desnoj strani i odličnim ubacivanjem pronašao Gorgona na drugoj vratnici, ali pokušaj iz prve otišao je daleko od gola.

U 75. minuti opasan ubačaj pred gol Rijeke, Caktaš je pucao glavom, a lopta je prošla pored vratnice.

I onda je krenula luda završnica!

U 82. minuti šah-mat Riječana i potvrda velike pobjede! Hamza je pogriješio u obrani, Raspopović je odnio loptu, sjurio se prema golu i lijepim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio donji lijevi kut vrata iza nemoćnog Ljubića!

Pobjedu Rijeke zapečatio je  Gorgon u 87. minuti! Čolak je izbjegao zaleđe, potom se sjajno okrenuo na desnoj strani i ubacio u peterac a Gorgon je ostao sam pred golom i poentirao!

“Točka na i” stigla je u sudačkoj nadoknadi utakmice kada je nakon nekoliko vezanih pogrešaka domaćih Halilović krenuo prema šesnaestercu, opalio po lopti s 18 metara i uz lošu intervenciju vratara Ljubuća pogodio mrežu!

Rijeka je veći dio prvog dijela utakmice nastojala uhvatiti svoju priliku iz kontri. Ništa revolucionarno, takav gard vidjeli smo već puno puta od Riječana u Splitu, i vrlo često – pogotovo u “eri Mišković” – taj plan bi vrijedio tri boda, a ponekad i impresivnih partija Bijelih kada su igrački i rezultatski “gazili” Splićane u njihovu dvorištu.

Čini se da je Simon Rožman pomno analizirao prethodne uspješne nastupe Rijeke u Splitu, i uspješno animirao momčad da u pravom trenutku izgleda kao ona prava, moćna i lukava Rijeka kakvu želimo i kakvu volimo!

Rijeka je u Splitu tako nastavila odličan niz, Bijeli su u posljednjih 15 prvenstvenih utakmica samo jednom poraženi na Poljudu.

Rijeka se ovom pobjedom vratila na treće mjesto prvenstvene ljestvice, s utakmicom manje i tri boda zaostatka za drugoplasiranim Hajdukom.