SJAJAN JADRANSKI DERBI! Bijeli promašili penal i sami si zabili golove – jedino tako Hajduk je mogao prekinuti tradiciju

Nije ova utakmica od svog samog početka imala povoljan razvoj po Bijele. Na početku oba poluvremena morali su po loptu u svoju mrežu, u oba navrata zbog vlastitih grešaka. A svoje velike prilike, uključujući i jedanaesterac, nisu iskoristili…

RIJEKA – HAJDUK 1:2 (1:1)

RIJEKA – Stadon HNK Rijeka na Rujevici. Utakmica 18. kola Hrvatski telekom Prve lige. Gledatelja: 6.345. Sudac: Igor Pajač (Zelina)

Strijelci: Bašić (3), Bradarić (11), Erceg (51)

RIJEKA: Prskalo, Vešović, Punčec, Župarić, Zuta, Maleš (od 72′ Puljić), Bradarić (od 30′ Pavičić), Kvržić (od 82′ Acosty), Mišić, Gorgon, Gavranović

HAJDUK: Letica, Barry, Ohandza (od 62′ Almeida), Radošević, Kožulj (od 76′ Bosančić), Bašić, Memolla, Tudor, Ismajli, Erceg (od 85′ Pešić), Gkentsoglou

Nogometaši Rijeke poraženi su od Hajduka 1:2 u utakmici 18. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je doživjela prvi poraz od splitskog sastava nakon pet i pol godina i nevjerojatnog niza.

Loš dan vratara Rijeke odlučio je sjajan Jadranski derbi! Bila je to žustra utakmica puna tempa, borbenosti, dinamike, kombinatorike… svega onoga zbog čega volimo nogomet. Nekako nam se čini da je takvom pristupu igrača obje momčadi, pored naboja koji donosi Jadranski derbi, znatno pridonijelo i vrlo hladno vrijeme uz jaku buru što je bez sumnje nagnalo igrače na primjeren angažman i trku do iznemoglosti.

No nije ova utakmica imala razvoj povoljan po Bijele. Na početku oba poluvremena morali su po loptu u svoju mrežu, u oba navrata zbog vlastitih grešaka, odnosno loših procjena vratara Prskala. Već u 3. minuti jednu povratnu loptu od svoje obrane Prskalo je jako loše ispucao, po travi i po sredini terena „pogodio“ je ravno u Tomu Bašića koji je samo djelić sekunde sačekao, a onda vidjevši Prskala daleko od svoga gola mirno i precizno prebacio riječkog vratara. Lopta se zakoprcala u mreži, Prskalo je nemoćno zdvajao sam nad sobom punu minutu nepomično stojeći na rubu šesnaesterca, a priskočio mu je Bradarić pružiti poruku ohrabrenja.

Rijeka je nakon izjednačenja bila konkretnija momčad. Pokušaji Vešovića i Pavičića nisu bili precizni, a najveća prilika stigla je u 44. minuti.

Pavičić je gurnuo za Kvržića koji je ubacio oštru loptu, Gavranović se ispružio, ali nije uspio skrenuti loptu.

Početkom drugog poluvremena, u 51. minuti, nova greška bijele obrane – Župarić je s lijeve strane ispred svog kaznenog prostora pokušao ispucati loptu no pogodio je Ercega koji je tako nehotice dobio loptu „u for“, sjurio se u kazneni prostor dosta iskosa, lažnjakom „slomio“ Župarića a onda gotovo iz mrtvog kuta uputio loptu prema riječkim vratima. Kako je ona prošla kraj Prskala i zakoprcala se u mreži, samo nebo zna. I možda riječki vratar.

Paradoksalno, sve između i nakon toga bilo je u nogama riječkih nogometaša. Bijeli su igrali vrlo dobro, požrtvovno i nizali priliku za prilikom , posebno nakon zaostatka 1:2. A zabili su u pravo vrijeme, već u 11. minuti, gol za izjednačenje i to nakon sjajne akcije. Lijep ubačaj Gorgona uspio je lijepo Kvržić smiriti za Bradarića koji je topovskim udarcem „rasparao“ mrežu točno ispod Armadine tribine!

U 54. minuti Gorgon je probio lijevi bok, odigrao za Pavičića koji se našao u srcu kaznenog prostora, ali nije dobro zahvatio loptu.

Sedam minuta kasnije solo akcija Kvržića. Nogometaš Rijeke lijepo se izborio za poziciju i potegnuo s 15 metara, ali lopta je išla ravno u vratara Leticu.

Riječani nisu iskoristili najveću šansu za izjednačenje u 69. minuti – vratar gostiju Letica maestralno je obranio penal Gavranoviću! Kvržića je netko od Splićana nagazio u samom kutu šesnaesterca i Pajač je pokazao na bijelu točku. Gavranović je odlično tukao, poluvisoko u samu desnu vratarevu stranu, no Letica je poletio zrakom i prstima izbio loptu u korner. I iz tog kornera umalo direktno primio zgoditak – lopta je po Mišićevu udarcu nošena burom odsjela na prečki!

Rijeka je nastavila silovito napadati, ali na kraju nije bilo preciznosti ni sreće…

Uoči početka utakmice dar za stotu odigranu utakmicu dobili su Zoran Kvržić i Leonard Zuta.