SLAVLJE NA RUJEVICI: Vatreni ostvarili prvu pobjedu u posljednjih pet susreta

Hrvatska je krenula u susret angažirano i već u prvih pet minuta je imala dvije lijepe prilike

HRVATSKA – JORDAN 2-1

RIJEKA – Stadion Rujevica. 4.800 gledatelja; Sudac: Sandor Ando-Szabo (Mađarska);

Strijelci: 1-0 Vida (24), 2-0 Mitrović (63) 2-1 Faisal (73)

Žuti kartoni: Bartolec, Jedvaj, Rog / Al Mardi, Khattab

HRVATSKA: Livaković – Bartolec (od 64. Jedvaj), Lovren (od 46. Mitrović), Vida, Milić (od 46. Pivarić) – Pašalić, Badelj (od 46. Bradarić), Rog – Kramarić (od 67. Santini), Rebić (od 64. Livaja), Pjaca. Izbornik: Zlatko Dalić

JORDAN: Yaseen – Khattab, Marie, Alarab – Yousef Shilbaya, Bani Attiah, Al Samrieh (od 64. Morjan), Al Bakhet – Khadr (od 64. Faisal), Al Mardi (od 71. Jordan), Al Tamari (od 89. Rateb). Izbornik: Vital Borkelmans

U prijateljskom susretu igranom na riječkom stadionu Rujevica pred 4.800 gledatelja hrvatska nogometna reprezentacija je pobijedila Jordan sa 2-1. Golove za Hrvatsku zabili su iz prekida stoperi Domagoj Vida (24) i Matej Mitrović (63), dok je strijelac za goste bio Baha Faisal (73).

Bila je to prva pobjeda hrvatske vrste u posljednjih pet susreta, ukoliko ne računamo nedavnu utakmicu protiv Bjelovara. Nakon poraza 2-4 od Francuske u finalu SP-a još smo izgubili od Španjolske (0-6), te remizirali protiv Portugala (1-1) i Engleske (0-0).

Aktualni svjetski doprvaci su 110. reprezentaciju svijeta dočekali bez ponajboljih igrača. Izbornik Zlatko Dalić je nakon utakmice protiv Engleske dao slobodno Luki Modriću, Ivanu Rakitiću i Ivanu Perišiću, a u posljednjem trenutku je ostao i bez Matea Kovačića. Još ranije zbog ozljeda su otpali Marcelo Brozović, Šime Vrsaljko, Lovre Kalinić, Borna Barišić, Karlo Letica i Duje Čop te Ivan Strinić zbog bolesti.

Na vratima je ponovo bio Dominik Livaković, dok su srce obrane činili standardni stoperski par Lovren – Vida. Priliku na boku dobili su Antonio Milić, te branič danskog Nordsjelland Karlo Bartolec kojem je to bio premijerni nastup u dresu ‘Vatrenih’. Modrića, Rakitića i Kovačića zamijenili su Badelj, Pašalić i Rog, dok su u napadačku trojku činili Kramarić, Rebić i Pjaca.

Hrvatska je krenula u susret angažirano i već u prvih pet minuta je imala dvije lijepe prilike, no Kramarić i Rebić nisu najbolje reagirali. U 14. minuti zaprijetili su i gosti. Pucao je najbolji jordanski igrač Moussa Al Tamari, ali preko gola.

Svjetski doprvaci poveli su u 24. minuti golom Domagoja Vide nakon ubačaja Marka Pjace iz kornera. Krilni igrač Fiorentine je sjajno ubacio, a hrvatski kapetan u ovom susretu zabio glavom za vodstvo.

Do kraja prvog dijela prilike za domaći sastav imali su još Kramarić i Pašalić, ali su njihovi udarci završili pored gola. Hrvatska je apsolutno dominirala u prvom poluvremenu, uputili smo čak 13 udaraca prema jordanskom golu, ali nije bilo dovoljno pravih i izraženih prilika.

Već na otvaranju drugog dijela Dalić je napravio tri izmjene. Iz igre su izašli Milić, Lovren i Badelj, a ušli su Pivarić, Mitrović i Bradarić. Prvu priliku u nastavku Hrvatska je imala u 60. minuti, ponovo nakon kornera. Ovoga puta puta pucao je Mitrović, no Yaseen je odlično reagirao. Tri minute kasnije niti Yaseen nije mogao zaustaviti Mitrovićev udarac glavom za vodstvo 2-0, ponovo nakon prekida.

U 67. minuti Dalić je obavio još tri izmjene. Izvadio je Rebića, Bartoleca i Kramarića, a u igru poslao Livaju, Jedvaja i Santinija. No, umjesto trećeg pogotka Hrvatske, vidjeli smo gol Jordana.

U 73. minuti gosti su smanjili rezultat lijepim pogotkom Bahe Faisala iz slobodnog udarca sa 20-tak metara.