VATROMET NA RUJEVICI! Rutinska pobjeda Rijeke nad ne tako bezopasnim Rudešom!

Igrači Rijeke bili su na svu sreću konkretniji jer su i gosti imali nekoliko vrlo izglednih prilika za postizanje gola!

RIJEKA – RUDEŠ 3:1 (2:1)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Utakmica 31. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Tihomor Pejin (Donji Miholjac). Gledatelja: 3.000

Stijelci: 1:0 Lončar (35), 2:0 Puljić (40), 2:1 Lisakovich (44), 3:1 Čolak (69)

RIJEKA: Sluga – Kvržić, Župarić, Punčec, Mamić – Lepinjica, Pavičić – Murić, Lončar (od `79 Capan), Acosty (od 64 Čolak) - Puljić (0d 87 Bušnja)

RUDEŠ: Banić – Smoljo, Obanor, Vuco (od 46′ D. Halilović), Juranović, Marques, Štrkalj, Filipović, Lisakovich, Pejović (od `65 Pantalon), Kovačević (od `75 Mrkonjić)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 3:1 u utakmici 31. kola Hrvatski telekom Prve lige.  Bijeli su uspjeli slomiti otpor fenjaraša koji se na Rujevici predstavio u odličnom izdanju.

Izrazito neugodno vrijeme, tmurni oblaci iz kojih je povremeno padala kiša, ali i neatraktivan suparnik – Rudeš, posljednjeplasirana momčad Prve HNL – doprinijeli su tome da se večeras na stadionu na Rujevici okupi nešto manji broj gledatelja no što je uobičajeno na prvenstvenim utakmicama Bijelih.

Unatoč tome, Bijeli su ozbiljno shvatili svoj zadatak – dohvatiti pobjedu i trobod koji bi ih još više približio osvajanju drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici pet kola prije kraja prvenstva.

Krenuli su nogometaši Rijeke odlučno u susret, ne srljajući ali konstantno pritiskajući suparničku momčad.

Otvaranje utakmice nije ponudilo previše prilika, najbliže golu bio je Rudeš nakon jedne kontre u 18. minuti. Lončar je krivo odigrao jednu loptu, krenula je kontra Rudeša. Juranović se sjurio prema golu, nitko nije izašao u blok, a udarac je otišao pored gola.

Na drugoj strani dupli pas Acostyja i Pavičića u 21. minuti, rezultirao je udarcem Acostyja, ali i obranom Banića.

Strpljenje se isplatilo: potkraj prvoga poluvremena, u kratkom razdoblju od pet minuta, Bijeli su dvaput zatresli mrežu vratara Rudeša ali su vlastitom neopreznošću stečeni kapital prepolovili dopustivši gostima smanjenje rezultata tik prije odlaska na odmor.

U 35. minuti Pavičić je sjajno izbacio Puljića koji se sjurio prema golu. Umjesto udarca, napadač Rijeke sjajno je osjetio dolazak Lončara i odigrao loptu u kazneni prostor. Lončaru je preostalo samo zatresti mrežu!

U 40. minuti nakon duge akcije Bijelih tijekom koje je lopta “šarala” po šesnaestercu godtiju Pavičić je napokon ubacio s desne strane a Puljić, neometan, glavom iz blizine zatresao mrežu!

No zadovoljstvo igračima, treneru Bišćanu i publici na Rujevici i pred malim ekranima pokvario je Vitali Lisakovich u 44. minuti. Nakon ubačaja s desne strane Lisakovich je neometan uputio glavom loptu prema mrei. Sluga je odlično reagirao i refleksno odbio loptu ali samo do Lisakovicha koji je ponovno bio najbrži i zakucao loptu u riječku mrežu.

Gosti su u drugom poluvremenu imali nekoliko dobrih situacija, ali ubačaj Lisakovicha nije iskoristio Kovačević, dok je kontru pet na tri u 54. minuti osujetio Punčec i presjekao dodavanje Juranovića.

U drugom dijelu gledali smo obostrano živu igru s nekoliko lijepih prilika, a činilo se da su sve dvojbe o pobjedniku susreta riješene u 69. minuti kada je Čolak nakon jednog ubačaja s lijeve strane i “kroćenja” lopte od Lepinjice samo proslijedio put lopte u mrežu iza nemoćnog Banića.

Rijeka je imala i pokušaje Puljića i Murića, ali bez učinka. U samoj završnici Rudeš je imao dvije velike prilike, udarac Lisakovicha obranio je Sluga. U nastavku akcije, gosti nisu uspjeli iz neposredne blizine ugurati loptu u praznu mrežu.