(FOTOGALERIJA) HRVATSKA – SENEGAL 2:1: Kramarić donio preokret i pobjedu u posljednjoj utakmici pred SP u Rusiji

Pred dokraja ispunjenim gledalištem Gradskog stadiona u Osijeku Hrvatska je preokrenula zaostatak 0:1 u pobjedu golovima Perišića i Kramarića

HRVATSKA – SENEGAL 2:1 (0:0)

Prijateljska utakmica. Stadion Gradski vrt, Osijek. Sudac: A. Farkas (Mađarska)

Strijelci: 0:1 – Sarr (48′), 1:1 – Perišić (63′), 2:1 – Kramarić (78′)

Žuti kartoni: Koulibaly (35′), Sakho (61′), N’Diaye (66′), Sane (66′), Mane (66′), Kovačić (86′)

Hrvatska: Subašić (67′ L. Kalinić), Strinić, Ćorluka, Lovren (46′ Jedvaj), Vida, Rakitić (65′ Kovačić), Badelj (46′ Kramarić), Modrić, Perišić, Rebić (od 61′ Brozović), Mandžukić (46′ N. Kalinić). Izbornik: Z. Dalić.

Senegal: Diallo, Sabaly, Koulibaly (82′ Mbodji), Sane, Gassama, Gueye (88′ N’Doye), A. N’Diaye (74′ B. Ndiaye), Mane, Niang (65′ Balde), Sarr (74′ Diouf), Sakho (85′ Sow). Izbornik: A. Cisse.

Nakon provjere protiv Brazila u Liverpoolu, Hrvatska je u Osijeku dočekala Senegal na samom kraju završne faze priprema za odlazak na nadolazeću svjetsku smotru.

Nije to bila predstava koja će se pamtiti no rezultat ostaje. Hrvatska je u posljednjoj pripremnoj utakmici pred Svjetsko prvenstvo u Rusiji pobijedila neugodnu reprezentaciju Senegala pred 15 tisuća gledatelja na Gradskom stadionu u Osijeku.

Vatrene je dočekao rasprodani Gradski vrt, ali u prvom poluvremenu, nakon početne prilike Mandžukića glavom, nisu često prijetili suparničkim vratima, dok su brzi Senegalci u nekoliko navrata imali svoje prigode, ponajviše iz protunapada.

Nakon prvog poluvremena za zaborav, odigranog po velikoj vrućini i sparini, jedan od afričkih predstavnika na Svjetskom prvenstvu naposljetku je poveo na samom početku drugog poluvremena, jednostavnom akcijom kroz sredinu koju je uspješno zaključio Sarr.

Izbornik Zlatko Dalić, u skladu s najavama, u nastavku je dao priliku šestorici novih igrača, a Hrvatska je podigla razinu svoje igre te najavila bolje trenutke pokušajem Kramarića iz 52. minute, kada je zatresao prečku.

Kramarić je potom još jednom odlično pucao, a izjednačenje je donio Perišić u 63. minuti, udarcem iz slobodnog udarca nakon što je lopta pogodila nekoga u živom zidu i primijenivši naglo smjer prevarila gostujućeg vratara Dialla.

Hrvatski je preokret dovršio Kramarić u 78. minuti.

Pobjedu Vatrenima donio je snalažljivi Kramarić iz drugog pokušaja, nakon što se njegov prvi udarac odbio od bloka, dosta iskosa gotovo „naslijepo“ udario je ponovno po lopti i usmjerio ju u sam donji lijevi kut gostujućih vrata.

Senegal je u završnim minutama krenuo po poravnanje, no Manea je zaustavio okvir gola, a Sane i N’Doye nisu bili precizni.

Hrvatska ekspedicija nakon dva slobodna dana ponovno se okuplja u ponedjeljak ujutro, kada leti za St. Petersburg, a prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu igra 16. lipnja u Kalinjingradu protiv Nigerije.