(FOTOGALERIJA) KRIMEJA “PUCALA PO ŠAVOVIMA”: Nogometaši Orijenta odlično parirali prvoligašu Osijeku

Crveni s Krimeje izgubili su tijesnim rezultatom 1:2 no bila je to odlična provjera pred nastavak natjecanja u Trećoj ligi Zapad gdje Orijent ima realne šanse za promociju u viši rang natjecanja

ORIJENT 1919 – OSIJEK 1:2 (0:2)

RIJEKA – Stadion Orijenta na Krimeji. Prijateljska utakmica. Gledatelja: 1.o00. Sudac: Marin Rožman (Rijeka)

ORIJENT 1919: Herman (88 Benulić) – Vidas (82 Marić), Jergović (82 Čanković), Andrić (74 Hasičić), Mohorovičić (64 Babić), Žeželj (88 Jovanović), Fatić (74 Fumić), Weitzer (69 Cazarella), Monjac (74 Srzentić), Iličić, Gerc (64 Mioč)

OSIJEK: Malenica – Grgić, Škorić, Guti, Janža, Pušić, Pilj, Bočkaj, Henty, Boban, Marić. Drugo poluvrijeme: Malenica, Lončar, Bagadur, Šutalo, Radeljić (79 Talys), Ćavar, Kamenar, Marin, Dugandžić, Špoljarić, Marić (61 Ejupi)

Strijelci: 0-1 Marić (14), 0:2 Pilj (26), 1:2 Iličić (55)

Gotovo 1.100 gledatelja natiskalo se na tribinama stadiona na Krimeji kako bi pogledali istodobno i pripremnu i revijalnu utakmicu između Orijenta 1919 i Osijeka (obilježavanje stogodišnjice Orijenta!).

Bio je to odličan susret i dobra provjera za obje momčadi pred nastavak natjecanja – u Trećoj ligi Zapad za Orijent, i u Hrvatski telekom Prvoj HNL za Osijek, gdje momčad iz Slavonije drži visoko drugo mjesto.

Crveni s Krimeje izgubili su tijesnim rezultatom 1:2 no sve u svemu na solidan način suprotstavili su se uglednom prvoligašu, istodobno evocirajući uspomene na povijesne utakmice sušačkog kluba.

Posebni gosti na subotnjoj utakmici su Efrem Močinić i Marin Tabar, strijelci za Orijent u utakmici protiv Osijeka odigranoj 26. listopada 1982. godine. Toga dana tadašnji trećeligaš Orijent na Krimeji je pobijedio (2:0) prvoligašku momčad Osijeka u utakmici 1/16 ondašnjeg jugoslavenskog kupa.

U drugom poluvremenu i trener domaćih Mikac i trener gostiju Zekić prilično su uvođenjem zamjena “izmiksali” početne postave nakon čega su se domaći još bolje snašli. Doduše, Ejupi u 63. nije iskoristio kazneni udarac, pogodio je gredu, no domaći su svejedno ostavili vrlo solidan dojam.

U 55. minuti mladi Iličić  postigao je gol za Orijent čime je izmamio gromoglasni pljesak s tribina. Primio je loptu na lijevoj strani unutar kaznenog prostora a onda efektno desnom nogom loptu poslao u suprotni kut – 1:2.