(FOTOGALERIJA) RIJEKA PREGAZILA PULJANE! Neka Bijeli upola ovako efikasni budu u Puli u finalu Kupa!

Riječani su u drugom dijelu utakmice nakon vodstva 0:2 potpuno zagospodarili travnjakom u Puli nemilice trpajući mrežu vratara Ćondrića

ISTRA 1961 – RIJEKA 0:7 (0:2)

PULA – Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 2000. Sudac Goran Gabrilo (Split).

Strijelci: 0:1 Pavičić (28′), 0:2 Čolak (36′), 0:3 Pavičić (49′), 0:4 Čolak (62′), 0:5 Acosty (67′), 0:6 Puljić (69′), 0:7 Capan (90)

ISTRA 1961: Čondrić – Rodriguez, Čuljak, Galilela, Fuentes (od 46′ Perić-Komšić), Laukžemkis (od 62′ Burić), Franić, Rufati, Lončar, Pavić (od 55′ Grujević), Da Silva

RIJEKA: Sluga – Kvržić, Župarić, Punčec, H. Smolčić – Lepinjica (od 72′ Capan), Lončar – Murić (od 62′ Acosty), Pavičić, Halilović – Čolak (od 62′ Puljić)

Nogometaši Rijeke ostvarili su najveću pobjedu u Puli otkada je Hrvatske nogometne lige! Čak sedam golova u mreži nesretnog vratara domaćih Čondrića pokazatelj su sigurno loše forme Puljana ali i vrlo dobre forme Riječana!

Jer, uza sve druge okolnosti, nije lako u modernom nogometu u natjecateljskoj utakmici nikome u 90 minuta ubaciti sedam lopti u mrežu! Ohrabrenje je to zasigurno za Riječane ususret najvećem ispitu sezone koji ih čeka na istome ovome stadionu, a to je utakmica finala Kupa Hrvatske koju će Bijeli odigrati 22. svibnja protiv favoriziranog Dinama. No, protiv ovakve Rijeke nitko se olako ne može smatrati favoritom…

Rijeka je bila bolja momčad na terenu od prvoga sučevog zvižduka nižući prilike i poluprilike za zgoditak (Lončar, Punčec. Halilović…) da bi nulu na semaforu poništio Pavičić u 29. minuti. Nakon lijepog prodora potegnuo je s ruba kaznenog prostora i sjajno pogodio za vodstvo Rijeke!

Vrlo brzo, već u 36. minuti praktički je riješeno pitanje pobjednika: Kvržić se oslobodio na desnoj strani i ubacio, Čolak je ostao sam u kaznenom prostoru i poentirao!

Bijeli su odmah na početku drugoga dijela utakmice nastavili gdje su stali: Istra 1961 – Rijeka 0:3! Ponovno je agilni Kvržić  sjajno ubacio, Pavičić se zavukao iza obrane Istre 1961 i glavom poentirao!

Golijada se nastavlja: u razmaku od sedam minuta, od 62. do 69., Bijeli postižu čak tri gila! U 62. još jedna brza akcija Rijeke po desnoj strani, Kvržić je ponovo ubacio i Čolak poentirao! U 67. ubačaj je za promjenu stigao s lijeve strane, Puljić je pronašao Acostyja koji je ostao sam na 15 metara i poentirao. I u 69. Lončar je sjajno pronašao Puljića na rubu kaznenog prostora za novi gol bijelih – 0:6!

Do kraja utakmice Bijeli kao da su malo “prikočili”, no ipak je stigao i sedmi gol: u 90. minuti nakon kornera gol je zabio Luka Capan!

Bila je to predstava za pamćenje i utakmica koja će igračima Rijeke zasigurno donijeti još više samopouzdanja uoči najvažnije utakmice sezone, 22. svibnja na istome ovome stadionu.

Neka Bijeli postignu i upola manje golova nego danas i bit ćemo u potpunosti  zadovoljni!