HRVATSKA-MAKEDONIJA 33:23: Goropadna Hrvatska najavila rukometni ‘el clasico’ s Francuskom

U susretu 1. kola drugog kruga hrvatska reprezentacija je u Krakowu pobijedila Makedoniju 34-24 ostavši u igri za plasman u polufinale. Izbornik Babić je izrotirao cijelu momčad, a do pobjede su nas predvodili Ivan Slišković sa šest golova, te Marino Marić i Manuel Štrlek sa po pet golova

U susretu 1. kola drugog kruga europskog rukometnog prvenstva u Poljskoj, hrvatska reprezentacija je u Krakowu pobijedila Makedoniju 34-24 (17-13) ostavši u igri za plasman u polufinale.

Hrvatska je baš kao i protiv Islanda sjajno ušla u susret. Odabranici Željka Babića su nakon 10 minuta igre vodili 7-1 usmjerivši utakmicu prema našoj pobjedi i osvajanju važnih bodova u borbi za polufinale. Na polovici drugog dijela Hrvatska je prvi put na utakmici imala i deset golova prednosti (28-18), koliko je bilo i na kraju susreta.

Izbornik Babić je izrotirao cijelu momčad, a do pobjede su nas predvodili Ivan Slišković sa šest golova, te Marino Marić i Manuel Štrlek sa po pet golova, dok je Mirko Alilović sakupio 11 obrana.

Kod Makedonaca, koje vodi hrvatski stručnjak Ivica Obrvan, najefikasniji su bili Dejan Manaskov sa sedam i Filip Kuzmanovski sa četiri gola, dok njihov najbolji igrač Kiril Lazarov nije zabio niti jedan pogodak.

U drugom susretu iz ove skupine Francuska je deklasirala Bjelorusiju 34-23 (20-

15). Francuzi su sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješili u prvom poluvremenu kojeg su dobili 20-5. Bjeloruse može utješiti kako su u drugom poluvremenu bili bolji i taj dio igre su dobili 18-14 i tako barem malo ublažili poraz.

Aktualne olimpijske pobjednike, te svjetske i europske prvake do pobjede su predvodili Nikola Karabatić sa devet golova, te Theo Derot i Nedim Remili sa po pet pogodaka. Odlični su bili i vratari Thierry Omeyer sa 10 i Vincent Gerard s devet obrana. Kod Bjelorusa najefikasniji su bili Aleksej Kadkevič sa devet golova i Baris Puhouski sa četiri gola.

Novi ispit, možda i ključni u borbi za polufinale, hrvatski rukometaši imat će u subotu protiv Francuske.

Na ljestvici vode Poljska, Norveška, Hrvatska i Francuska sa po četiri boda, no Poljaci i Norvežani imaju susret manje. Na začelju su Makedonija i Bjelorusija bez bodova.