Hrvatska pregazila Japan u Münchenu: Šego briljirao na vratima, Horvat u napadu

Hrvatska je u drugom susretu SP-a u skupini B upisala pobjedu protiv Japana 35:27

Hrvatska rukometna reprezentacija je upisala je i drugu pobjedu na 26. Svjetskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj.

U sklopu 2. kola skupine B, Hrvatska je u Münchenu s 35:27 nadigrala Japance i tako s četiri boda uz Makedoniju zasjela na vrh svoje skupine.

Japan smo svi promatrali kao protivnika protiv kojeg su bodovi unaprijed upisani. Cilj je bio, kako je i Davor Dominiković priznao prije utakmice, popraviti greške koje su napravljene u prvom susretu s Islandom.

Krenulo je sjajno za naše. Nakon dva pogotka na obje strane, Hrvatska pokretnom 6-0 obranom i uz pomoć neprobojnog Šege na vratima neutralizira sve pokušaje Japanaca te serijom od šest uzastopnih pogodaka dolazi na visokih 7:1 na samom otvaranju.

Pogledajte izjavu Karačića iznad!

A onda se nakon početnih 10 minuta ponovno dogodila jedna ‘crna rupa’. Japanci su uzvratili svojom serijom i stigli na 9:6. Srećom, nije Japan kalibar za ozbiljno ugroziti našu reprezentaciju, brzo su se Červarovi izabranici pribrali i na poluvrijeme se otišlo s pet pogodaka prednosti (18:13).

Istaknuo se sjajni Zlatko Horvat, koji je već na poluvremenu imao šest pogodaka na kontu.

Nastavak susreta bio je kudikamo mirniji i jednosmjerniji. Obrana je zaigrala još čvršće, Stevanović je nastavio Šegin sjajan posao na vratima, a naša krila bila su neumoljiva iz kontranapada.

Na ulasku u posljendih 20 minuta, Štrlek je zaključio seriju brzih pogodaka naše reprezentacije i po prvi put odveo Hrvatsku na plus 10.

Červar je kasnije promiješao momčad. Duvnjak je sjeo na klupu, Vranković je odmijenio Stepančića, a uz njega su na vanjskim pozicijama bili Karačić i Bičanić. Nije nas to zaustavilo, Karačić je pogodio prva tri šuta prema vratima, Vranković prva dva i u tren oka smo došli do prednosti od 12 pogodaka (28:16) i priča je tu bila riješena. Japanci su na kraju smanjili našu prednost i susret je završen rezultatom 35:27.

Istaknuo se Zlatko Horvat s fantastičnom statistikom. Zlaja je zabio osam pogodaka iz devet šuteva i proglašen je igračem utakmice, Stepančić je imao 5/7, a Štrlek je utakmicu zaključio s 4/5. Svoje minute ponovno je iskoristio i David Mandić, koji je susret završio s četiri pogotka iz isto toliko šuteva.

Ranije je u našoj skupini Makedonija svladala Bahrein, a derbi kola igra se u 19 sati, kad će snage odmjeriti Španjolska i Island.

SP RUKOMET

Skupina B, 2. kolo, Hrvatska – Japan 35:27

Hrvatska: Marin Šego (9 obrana), Ivan Stevanović (12 obrana), Manuel Štrlek 4, David Mandić 4(2), Zlatko Horvat 8(2), Ivan Vida, Željko Musa 1, Marin Šipić 1, Krešimir Kozina, Damir Bičanić 3, Alen Blažević, Domagoj Duvnjak 3, Luka Cindrić, Igor Karačić 4, Luka Stepančić 5, Jakov Vranković 2

Japan: Akihito Kai (6 obrana), Yuki Kubo, Daisuke Miyazaki, Kenya Kasahara 1, Adam Yuki Baig 1, Kohei Narita 1, Shinnosuke Tokuda 6(3), Jin Watanabe 4, Remi Anri Doi 3, Hiroki Shida 2, Hiroki Motoki 2, Hiroyasu Tamakawa 1, Ryusei Okamoto 1, Tatsuki Yoshino 3, Yuto Agarie 1, Tetsuya Kadoyama 1

Sedmerci: Hrvatska 4/6 (Horvat 2/2, Štrlek 0/1, Mandić 2/2, Vida 0/1), Japan 3/4 (Tokuda 3/4)

Isključenja: Hrvatska 4 minute (Blažević, Mandić), Japan 2 minute (Doi)

Besplatno gledaj live stream utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva 2019. samo na RTLplayu!