IDIOTI ZAUSTAVILI HRVATSKU: Hrvatska remizirala s Češkom ali strahuje od sankcija

U utakmici u kojoj je Hrvatska sigurno koračala prema pobjedi grupa hrvatskih huligana pet minuta prije kraja bacila je baklje u teren želeći dovesti do prekida utakmice

Hrvatska je većem dijelu utakmice potpuno nadigrala Češku, no jedan je trenutak dekoncentracije sredinom drugog dijela utakmicu uveo u neizvjesnost da bi nakon rekida utakmice pet minuta prije kraja Vida igrao rukom u šesnaestercu a Necid iz penala izjednačio. Sredinom drugog dijela iz igre je zbog ozljede izašao Modrić što je svakako bio hendikep za momčad.

ćorluka glava

Majstorskim golovima Perišića i Rakitića i veličanstvenom predstavom u najvećem dijelu utakmice, prije svega što se tiče htijenja i borbenosti, ali i koncentracijom, kombinatorikom i igračkom vještinom, uz tek jedan pad koncentracije kada je Škoda postigao gol za smanjenje hrvatske prednosti, reprezentativci Hrvatske u drugom kolu svoje skupine ipak nisu uspjeli pobijediti Češku i osigurati nastup u osmini finala Europskog prvenstva u Francuskoj.

Incident potkraj utakmice

Sa tribina na teren je u 86. minuti uletjelo nekoliko baklji, a jedna od njih je pogodila i osoblje koje ih je micalo s terena

U St. Etienneu gledali smo ružne scene. Hrvatski navijači koji su tijekom cijelog dana najavljivali nerede, a to su na kraju i ispunili.

Sa tribina na teren je uletjelo nekoliko baklji, a jedna od njih je pogodila i osoblje koje ih je micalo s terena.

Perišić je pokušao smiriti navijače, no sudac Clatenburg je prekinuo utakmicu. Ona se se nastavila nakon šest minuta, no odmah nakon uslijedio je penal Čeha kojeg su izveli uspješno te izjednačili rezultat.

Sve se to vjerojatno ne bi dogodilo da dio hrvatskih navijača nije morao biti ovako neprijateljski raspoložen.

Hrvatska je nakon 60. minuta imala drugi krug na pladnju, no borbeni Česi su do kraja utakmice stigli rezultat i izborili bod.

Pogotke su za Hrvatsku postigli Ivan Perišić (37) i Ivan Rakitić (59), dok su strijelci za Češku bili Milan Škoda (76) i Tomaš Necid (90+3) iz jedanaesterca.

češka raketa

U 86. minuti, uporabom pirotehnike, huligani s dijela tribine na kojoj su bili smješteni hrvatski navijači pokušali su isprovocirati prekid utakmice. Prekid je bio privremen, a nakon pet minuta susret je nastavljen, da bi vidno šokirani izabranici Ante Čačića primili i drugi gol, a u završnici su jedva izdržali češke napade. “Vatreni” su tako ostali na četiri boda, ispustivši veliku priliku da pobjedom, koju su igrom na terenu u potpunosti zaslužili, odu već nakon dva kola u osminu finala.

češka navijači

Hrvatska je u 76 minuta utakmice protiv Češke izgledala i igrala kao europski prvak, a onda su jedina neopreznost na utakmici i neprijatelji naše reprezentacije među hrvatskim navijačima na tribini stadiona pomogli Česima i oduzeli hrvatskim nogometašima pobjedu. “Vatreni” su trebali pobijediti u ovoj utakmici po svim nogometnim pravilima i po svoj statistici, no umiješali su se huligani s tribina, pa su se šokirani hrvatski nogometaši dokraja borili čak i za bod.

češka perišić

Hrvatska je ipak zadržala jednu tradiciju i ponovno nije izgubila drugu utakmicu u skupini na velikim natjecanjima.

Ante Čačić je počeo s istom momčadi koja je pobijedila Turske, u formaciji 4-2-3-1, dok je češki izbornik Pavel Vrba napravio dvije promjene u odnosu na susret sa Španjolskom, uvevši napadača Davida Lafatu i braniča Jiria Skalaka.

češka mandžo

Već u prvoj minuti nakon kornera Srne vratar Cech vadi loptu ispod grede, a glavom je pokušao Mandžukić. U 6. minuti pokušao je nepreciznim udarcem Badelj, a u 20. minuti na visoki ubačaj Strinića Cech ne reagira dobro, ali Mandžukić to ne koristi. U 21. minuti Hrvatska je izvela protunapad, Mandžukić je poslao loptu prema Perišiću koji je zamalo prekratak, a u nastavku akcije Rakitić puca iznad vrata.

češka perišić2

I napokon, u 37. minuti uputili smo prvi udarac u okvir vrata i poveli.Badelj je oduzeo loptu, dodao Perišiću koji je povukao loptu po desnoj strani, njegov čuvar Sivok je bio neodlučan, a Omišanin je s desetak metara iskosa neobranjivo pogodio sami lijevi kut vrata.

U 42. minuti ogromna šansa za Hrvatsku – Rakitić je iz slobodnog udarca putio sjajnu loptu u kazneni prostor, a tamo su se na pet metara od čeških vrata Ćorluka i Vida nisu mogli dogovoriti tko će ubaciti loptu u mrežu, pa se lopta doslovce odbila od Vide i završila pokraj gola. U prvih pola sata Hrvatska je posve dominirala s deset udaraca i čak sedam kornera, dok su Česi ostali podređeni, bez ijednog udarca i opasnih akcija.

U prvom dijelu se Ćorluci ponovno otvorila rana na glavi, pa je ponovno izašao na teren s “kapicom i to u boji hrvatske zastave. U 52. minuti Česi su uputili prvi udarac na vrata, pokušao je Krejči, no preslabo za Subašića, no bilo je vidljivo da su se Česi otvorili.

No, u 59. minuti Hrvatska je povela s 2-0 pogotkom Rakitića. Veliki posao odradio je Brozović koji je prvo oduzeo loptu, a potom maestralno uposlio Rakitića, koji izlazi sam ispred Cecha i prebacuje češkog vratara. radost zbog gola poremetila je ozljeda Modrića samo dvije minute kasnije, Luka je držeći se za prepone izašao iz igre, a zamijenio ga je Kovačić. U 66. minuti Mandžukić je propustio veliku priliku nakon greške braniča Kaderabeka, ali hrvatski napadač u situaciji kada je bio potpuno sam šalje loptu iznad vrata.

češka subašić

U 76. minuti Česi iz ničega postižu gol, Rošicki je uputio visoku loptu u kazneni prostor, a češka pričuva Milan Škoda nadvisuje Ćorluku i glavom pogađa mrežu pomalo nespremnog Subašića. U 80. minuti Brozović s desetak metara puca, ali lopta se od Limberskog odbija u korner. Pet minuta prije kraja ubačene su balklje u teren s tribine na kojima su se nalazili hrvatski navijači, bačena je i petarda u teren, a potom je uslijedila i tučnjava među našim navijačima na tribini. Sudac Clattenburg je zbog tog huliganskog divljaštva prekinuo susret na pet minuta.

U 92. minuti sudac svira penal za čehe, nakon što je Vida igrao rukom u našem kaznenom prostoru. Tomaš Necid je u 93. minuti neobranjivo realizirao kazneni udarac i Češka je izjednačila na 2-2. U sedmoj minuti Česi su mogli do pobjede, Škoda je s desetak metara uputio opasan volej udarac, no ravno u Subašića, a potom je uslijedila prava opsada hrvatskoih vrata. Engleski sudac je nakon čak 10 minuta dodatnog vremena konačno svirao kraj i pomogao potpuno šokiranim “vatrenima” da ne izgube utakmicu.

HRVATSKA – ČEŠKA 2-2

Strijelci: 1-0 Perišić (37), 2-0 Rakitić (59), 2-1 Škoda (76), 2-2 Necid (90+3, pen)

Pred 41.500 gledatelja na stadionu Geoffroy Guichard sudio je Englez Mark Clattenburg.

HRVATSKA: Šubašić – Srna, Ćorluka, Vida, Strinić (Vrsaljko, 90+8)- Modrić (Kovačić, 62), Badelj – Brozović, Rakitić (Shieldenfeld, 90+7), Perišić – Mandžukić

ČEŠKA: Cech – Kaderabek, Sivok, Hubnik, Limbersky – Plasil (Necid, 86)- Rosicky, Skalak (Šural, 67), Krejci, Darida – Lafata (Škoda, 67)