INTER – RIJEKA 1:2 NOVA POBJEDA NA GOSTOVANJU! Rijeka nastavlja sigurno koračati prema tituli prvaka

Mogli su Riječani do vrha napuniti mrežu domaćina, ali i ovako se pišu tri boda

INTER – RIJEKA 1:2 (1:1)

ZAPREŠIĆ – Utakmica 22. Kola MaxTV Prve lige. Stadion ŠRC Zaprešić. Sudac: Ante Vučemilović (Osijek)

Strijelci:

0:1 Mišić (8′)
1:1 Filipović (9′)
1:2 Filipović (48′-ag)

INTER ZAPREŠIĆ: Čović, Blažević, Komorski, Mujagić (od 72′ Zulim), Mesfin, Puljić, Filipović, Brlečić (od 32′ Polizzi), Šarić, Bosec, Mazalović (od 63′ Postonjski)

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Elez, Šofranac, Zuta, Maleš, Mišić, Vešović (od 90′ Martić), Andrijašević (od 74′ Bezjak), Gorgon, Gavranović (od 84′ Čanađija)

I dok cijela Hrvatska bruji o novom sramotnom sudačkom pogurancu Dinama koji je u Vinkovcima netom prije isteka utakmice iz nepostojećeg penala postigao gol za pobjedu (1:2), Riječani igraju svoju igru ne dozvoljavajući da ih „igre“ ispod stola ometu u zacrtanom cilju – osvajanju titule prvaka Hrvatske.

Došli su Riječani danas do nove, vrlo važne pobjede na za njih posljednjih godina „ukletom“ terenu u Zaprešiću gdje posljednjih sezona nikako nisu uspijevali osvojiti trobod.

No i to „prokletstvo“ je danas srušeno, Rijeka je golovima Mišića na samom početku utakmice i autogolom Filipovića na početku drugog poluvremena (igrač domaćih je pogriješio pod pritiskom nadirućeg Gavranovića) uspjela pobijediti i doći do vrlo važna tri boda čime je na prvenstvenoj tablici održana prednost Riječana od šest bodova pred Dinamom.

Ključan trenutak dogodio se u 47. minuti. Gavranović se našao u odličnoj poziciji u kaznenom prostoru, izborio se za poziciju i gurnuo loptu za Andrijaševića, a Filipović ju je skrenuo u vlastitu mrežu – 1:2.

Bio je to trenutak koji je usmjerio utakmice i omogućio Rijeci da može mirno graditi igru i ne mora srljati.

Rijeka je nakon vodećeg pogotka imala još niz obećavajućih prilika, ali na kraju se i taj jedan gol pokazao dovoljnim za važnu pobjedu.

Utakmica je imala vatreno otvaranje. Blažević je pokušao za Inter s ruba kaznenog prostora, a na drugoj strani Šofranac je nakon ubačaja Mišića u izglednoj situaciji glavom pucao pored gola.

I onda je Rijeka povela u osmoj minuti. Josip Mišić potegnuo je s 25 metara i sjajnim udarcem zatresao mrežu Intera – 0:1.

Radost riječkih nogometaša bila je kratkog daha. Samo minutu kasnije Inter je izborio korner, a nakon ubačaja, Filipović je bio najspretniji i matirao Prskala – 1:1.

Uslijedio je period riječkog pritiska, ali domaći braniči uspjevali su otkloniti opasnost. Rijeka je veliku priliku imala u 37. minuti. Andrijašević je pobjegao po desnoj strani, pronašao Gavranovića kojem je ostao nebranjen gol nakon što je izašao s gola vratar Intera. Ipak, lopta je na putu u gol pogodila Boseca na gol liniji!

U 41. minuti Vešović je sjajno prošao po desnom boku, ušao u kazneni prostor, oštro ubacio, ali lopta se od Gavranovića iz neposredne blizine nije odbila u gol.