KAKVA UTAKMICA! U vaterpolo-ljepotici Hrvatska pobijedila Srbiju 12-11 i ušla u finale Svjetskog prvenstva u vaterpolu!

Veći dio utakmice Hrvatska je hvatala „vječiti“ gol zaostatka za suparničkom momčadi, no kada je jednom povela, četiri minute prije kraja utakmice, vodstvo više nije ispuštala!

HRVATSKA – SRBIJA 12-11 (1-1, 4-4, 4-4, 3-2)

HRVATSKA: Bijač, Marcelić; Macan, Fatović, Lončar 2, Joković 3 (2), Buljubašić, Vukičević 2, Bušlje 2, Sukno 3, Krapić, Šetka, Garcia

SRBIJA: G. Pjetlović, B. Mitrović; Mandić 1, Rašović, Ranđelović 1, Ćuk, D. Pjetlović 2, Ubović, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović 6, S. Mitrović 1

IGRAČ VIŠE: Hrvatska 8-11, Srbija 7-11

PETERCI: Hrvatska 1-1, Srbija –

SUCI: Rotsart (SAD) i Alexandrescu (Rumunjska)

U spektakularnoj vaterpolskoj predstavi i uz veličanstvenu igru “barakuda”, reprezentacija Hrvatske u polufinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti nadvisila je reprezentaciju Srbije 12-11 (1-1, 4-4, 4-4, 3-2).

U finalu u subotu od 20.30 Hrvatska će igrati protiv domaćina Mađarske.

Hrvatska je veličanstvenu pobjedu izvojevala protiv moćne reprezentacije koja je aktualni svjetski, europski i olimpijski prvak u vaterpolu. Time je pobjeda još slađa i značajnija jer je nakon nekoliko gorkih poraza ova pomlađena Hrvatska dokazala da se može ravnopravno nositi s ekipom koju su neki nazvali i nepobjedivom.

Hrvatski vaterpolisti su upravo protiv najjačeg suparnika odigrali jednu od najboljih, ako ne i najbolju partiju još od finala Olimpijskih igara u Londonu 2012. kada je u finalu pregažena Italija.

Srbija je večeras imala fenomenalnog Andriju Prlainovića koji je zabio šest golova , ali Hrvatska je imala Sandra Suknu – najboljeg igrača svijeta.

Hrvatsku su sa po tri gola predvodili Maro Joković i Sandro Sukno, dok su dva gola postigli Luka Lončar, Andro Bušlje i Ante Vukičević. Andrija Prlainović zabio je šest golova za Srbiju, Duško Pjetlović je dodao dva, a Dušan Mandić, Sava Ranđelović i Stefan Mitrović po jedan. Srpski kapetan Filip Filipović potpuno je zakazao i ostao bez pogotka.

Nakon dva teška poraza u finalima posljednjeg Svjetskog prvenstva u Kazanu prije dvije godine i Olimpijskih igara u Rio de Janeiru lani, Hrvatska je protiv Srbije odigrala sjajnu utakmicu, uspjela zadržati rezultatski priključak u prve tri četvrtine, a u posljednjoj i povesti te zadržati to vodstvo.

Hrvatska je prvi put povela 4:51 minute prije kraja kada je mladi Vukičević pogodio s igračem više. Mandić je vrlo brzo poravnao na 11-11, da bi Joković točno tri minute prije kraja zabio s još jednim igračem više za 12-11.

Do kraja utakmice više nije bilo pogodaka, Hrvatska obrana na čelu s Markom Bijačom, koji je sakupio ukupno devet obrana, uspjela je sačuvati minimalnu prednost. Srbija je u prve tri četvrtine iskoristila sedam od osam situacija s brojčanom prednosti u bazenu, no u posljednjih osam minuta nije pogodila niti jednom iz tri pokušaja.

U finalu će Hrvatska u subotu od 20.30 sati igrati protiv domaćina Mađarske koja je u prvom polufinalu svladala Grčku sa 7-5 (2-1, 3-3, 1-0, 1-1).

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.