KVARNERSKA RIVIJERA: Rijeka – Osijek 1:2, u polufinalu Osijek, Olimpija, Maribor i Udinese

RIJEKA – OSIJEK 1:2

Četvrtfinale: Rijeka – Osijek 1:2 (0:2). Stadion Mavrinci. Sudac: Milan Kukuljan.

Strijelci: 0:1 Sušić (18′), 0:2 Kuzminski (40′), 1:2 Kurbaša (76′-11m).

RIJEKA: Sušak, Braut, Rupčić (od 23′ Omerović), I. Smolčić, Bušnja, Antanasaković (od 78′ Omerović), Putnik, Pintarić (od 41′ Biškupović), Liber, Hodža, Kurbaša.

OSIJEK: Dubrović, Keć, Bognar (od 64′ Jozić), Vuksan (od 70′ Balunović), Pudić (od 50′ Stojčević), Kuzminski, Kuprešak, Jošćak, Sušić (od 72′ Janček), Vladić, Vojnović (od 57′ Vinogradarac).

Nogometaši Rijeke poraženi su od Osijeka 1:2 u četvrtfinalu 66. izdanja Kvarnerske rivijere

Igrala se 75. minuta kada je Bušnja u prodoru uspio donijeti loptu u kazneni prostor.

Kurbaša je iščeprkao loptu i potegnuo, vratar Dubrović je odbio loptu koja je došla do Biškupovića. Nogometaš Rijeke pucao je iz prve, a putanju je rukom promijenio Kuprešak i sudac Kukuljan pokazao je bijelu točku.

Kurbaša je preuzeo odgovornost i poentirao za 1:2 vrativši nadu bijelima. Uslijedili su napadi Rijeke u nastojanju da dođe do remija, ali u konačnici valjda izdvojiti pokušaj Kurbaše glavom kojega je obranio Dubrović.

Rijeka je mogla povesti već u ranoj fazi, ali udarac Antanaskovića obranio je vratar Osijeka. Na drugoj strani Sušić je u 18. minuti sjajno prošao kroz riječku obranu i poentirao – 0:1.

Bijeli su krenuli po izjednačenje, ali Osijek je iskoristio novu priliku u posljednjoj minuti prvog dijela i Kuzminski je poentirao za velikih 0:2.

Rijeka je u nastavku krenula po sve ili ništa, Braut je lijepo pucao u 57. minuti, ali Dubrović je ponovo bio siguran.

Najveća prilika stigla je u 61. minuti. Braut je ubacio, Omerović ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac glavom iz blizine obranio je Dubrović.

Samo minutu kasnije Osijek je mogao potvrditi pobjedu, ali udarce Kuprešaka i Vuksana odlično je zaustavio Šušak.

Osijek, Olimpija, Maribor i Udinese u polufinalu

Nogometaši Osijeka, Olimpije, Maribora i Udinesea polufinalisti su Kvarnerske rivijere.

Olimpija je na Mavrincima pobijedila Gabalu 1:0, Osijek je svladao Rijeku 2:1, Maribor je u Labinu pobijedio Vinodol 4:0, dok je Udinese svladao Sampdoriju nakon jedanaesteraca 5:3 (0:0)

Prvi polufinalni par je Olimpija – Osijek (subota, Stadion Žuknica, 18.30 sati), a drugi Maribor – Udinese (subota, Gradski stadion u Labinu, 19 sati).

U odličnom ogledu na Mavrincima Olimpija je svladala Gabalu, a ključni trenutak dogodio se u 72. minuti. Pečar je sjajno prošao u kazneni prostor i nakon duplog pasa, poslao loptu u praznu mrežu za veliko slavlje slovenskog sastava – 1:0.