MILANSKE RANE ISPRANE GOLIJADOM! Rijeka visoko pobijedila Rudeš i nastavila utrku za sam vrh HNL-a

Dvostruki strijelac - Heber (ilustracija)

Riječani su pitanje pobjednika riješili od 50. do 60. minute kada su Gavranović i Heber „utrpali“ tri komada u Picakovu mrežu. Na Rudešu je tako iskaljen bijes Bijelih zbog ispuštenih eurobodova. Neugodu izaziva tek spoznaja o Elezovoj ozljedi prepona čime Bijeli ostaju „na jednom stoperu“, kako bi rekao Kek koji bi si radije poništio dva večeras postignuta gola nego ostao bez stožernog obrambenog igrača…

RUDEŠ – RIJEKA 1:5 (1:1)

ZAGREB– Stadion u Kranjčevićevoj. Utakmica 11 kola Hrvatski telekom Prve lige. Gledatelja 1.500. Sudac: Bruno Marić (Daruvar)

Strijelci: Mišić (9), Budimir (29), Gavranović (50, 90 ), Heber (54, 60)

RUDEŠ: Picak – Borevković, Barbarić, Mesarić, Glauder, Muić, Segado, Lulić (Entrena, 70), Kamenar (Fazli, 61), Turčin (Havojić, 69), Budimir

RIJEKA: Sluga – Vešović, Župarić, Elez (Mavrias, 70), Žuta – Bradarić, Mišić – Acosty (Črnic, 67), Puljić (Pavičić, 53), Heber – Gavranović

Takav je nogometni život (na hrvatski način).

Samo tri dana nakon povijesnog gostovanja u Milanu gdje su na mitskom Stadionu Giuseppe Meazza odigrali utakmicu 2. kola D skupine Europske lige protiv momčadi jednog od najtrofejnijih nogometnih klubova svih vremena, Milana (i nesretno izgubili golom Cutronea za 2:3 u posljednjoj minuti sudačke nadoknade!), Riječani su na „nešto“ skromnijem stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu morali odigrati prvenstvenu utakmicu s novim prvoligašem Rudešom.

Po već uhodanom sustavu rotacija trener gostiju Matjaž Kek ovoga puta iz prve postave izostavio je Pavičića a uveo od prve minute Acostyja koji se nametnuo u Milanu. Od prve minute zaigrao je i Gavranović koji je odmarao u Milanu (jer više nije „u izlogu“?!) dok je na klupu preselio i Kvržić.

I nisu se Riječani brzo i lako privknuli na povratak u uvjete hrvatske lige: već u prvoj minuti susreta moglo je vrlo lako biti 1-0 za domaće. Nakon nekoliko brzih dvostrukih dodavanja, Kamenar je ostao sam u kaznenom prostoru ali Sluga je fantastično reagirao odgurnuvši  u njegov lijevi kut upućenu loptu izvan terena.

To kao da je naljutilo goste, ovoga puta u gostujućoj garnituri dresova „bordo“ boje, koji su brzo uzvratili na gromovit način. Lopta je kružila oko kaznenog prostora gotovo „prebrojavajući“ obranu na rukometni način, a onda je Zuta odložio povratnu lotu za natrčalog Mišića koji topovskim udarcem s ruba kaznenog prostora dovodi Rijeku u vodstvo!

Igra se potom nekako preselila najviše na sredinu terena, uz nekoliko poluprilika s obje strane: Lulićev udarac s 20 metara u 17, minuti, potom lijepo proigravanje Acostya za Gavranovića koji je ušao u kazneni prostor ali je njegov pokušaj udarca odlučnim startom blokirao Barbarić a Sluga je sjajno reagirao u 28, kada je Budimir pucao s 25 metara – lopta je na putu do gola promijenila putanju i u visokom luku išla u gol, ali Sluga je još jednom bio sjajan.

Ipak, u 29, minuti domaći su izjednačili. Lulić je ubacio iz kornera, Kamenar je pucao glavom a Budimir ostao sam na drugoj stativi odakle mu nije bilo previše teško loptu ugurati u gol.

Mogla je Rijeka ponovno doći u vodstvo već tri minute kasnije – Zuta je odlično ubacio na drugu stativu, Acosty je ostao sam i lijepo vratio loptu u peterac ali tamo nije bilo nikoga u „bordo“ majicama da ju ugura u mrežu.

No i igrači Rudeša navaljuju kao osice: u 37, minuti Kamenar se izborio za loptu i proigrao nadolazećeg Turčina koji se našao u oči u oči sa Slugom. Vratar Rijeke još je jednom odlično reagirao, a Župarić odbijenu loptu izbacuje u korner.

Istekom prvog dijela utakmice činilo se da će Riječani imati itekako puno muke oduzeti borbenim domaćinima sva tri boda, a onda je početkom nastavka proradila „Kekova mašina“. Od 50. do 60. minute Gavranovič i Heber (2) postigli su tri gola i riješili sve dvojbe oko pobjednika.

U 50, minuti Mišić je sjajno proigrao Gavranovića koji je ostao sam i poentirao. Samo četiri minute kasnije Zuta je odigrao za Bradrića koji je sjajno petom „podvalio“ loptu za Hebera koji utrčava u srce šesnaesterca i tamo sjajno plasira loptu koja od vratnice završava u mreži. „Točka na i“ u 60, minuti kada Vešović lijepo i precizno ubacuje s desne strane a Heber se isteže i šalje loptu pored nemoćnog vratara Rudeša.

U 74. minuti lijepa akcija Rudeša: Fazli je ostao sam u kaznenom prostoru, ali Sluga je još jednom odlično reagirao! U 81, minuti Pavičić je izveo slobodan udarac no pokušaj Črnica glavom otišao je preko grede.

Ipak, Riječani u samom finišu utakmice poentiraju i peti put!  Gavranović je lijepo pobjegao obrani Rudeša i drugi put na utakmici uspio s mjestiti loptu u mrežu vratara Rudeša!

Na Rudešu je tako iskaljen bijes Bijelih zbog ispuštenih eurobodova.

Neugodu izaziva tek spoznaja o Elezovoj ozljedi prepona čime Bijeli ostaju „na jednom stoperu“, kako bi rekao Kek koji bi si radije poništio dva večeras postignuta gola nego ostao bez stožernog obrambenog igrača…