NA KRILIMA ČUDESNE OBRANE: Hrvatski rukometaši izborili OI, junak dana ponovno Ivan Stevanović!

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je plasman na Olimpijske igre u Rio de Janeiru!

U odlučujućem susretu kvalifikacijskog turnira u Herningu hrvatska je deklasirala Norvešku 27-21 (14-7). Iako pohvale zaslužuju svi igrači, posebno zbog čvrste i angažirane igre u obrani, posebno priznanje treba odati vratarima – Ivan Stevanović obranio je prvih pet udaraca na utakmici prema našim vratima, a u prvom poluvremenu je sakupio nevjerojatnih 12 obrana!

Hrvatski rukometaši su u ključnom dvoboju za plasman na OI odigrali bez greške i niti jednog trenutka njihova pobjeda nije bila upitna. Odabranici Željka Babića su briljantno otvorili utakmicu. Poveli su 5-0, imali 8-1, te 11-3. Norvežani su prvi gol na utakmici zabili u osmoj minuti, drugi u 13. minuti, a u prvih 20 minuta postigli su samo tri gola.

Hrvatska je u prvom poluvremenu imala i devet golova prednosti, a na odmor se otišlo rezultatom 14-7. U nastavku susreta hrvatska vrsta je mirno zaključila priču izborivši pete olimpijske igre nakon proglašenja hrvatske neovisnosti.

Stevanović je u drugom poluvremenu dodao još pet obrana, za ukupno 17, a svoj obol je dao i Ivan Pešić s tri obrane. Hrvatski vratari su tako turnir u Herningu zaključili sa 48 obrana što je prosjek od 16 susreta po susretu.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Domagoj Duvnjak sa šest golova, dok su Luka Šebetić, Ivan Čupić i Denis Buntić dodali po četiri gola. Kod Norvežana najefikasniji su bili Magnus Jondal sa šest i Kristian Bjornesen s pet golova.

Hrvatska je kvalifikacijski turnir u Herningu zaključila s dvije pobjede (Norveška, Bahrain) i porazom od Danske izborivši Rio gdje će loviti treće zlato nakon Atlante (1996) i Atene (2000). Na posljednjim OI u Londonu ‘kauboji’ su bili treći, dok su u Pekingu (2008) bili četvrti.

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.