NK VINODOL-ORIJENT 0:4 U četvrtfinalu Županijskog kupa PGŽ Crveni s Krimeje “protutnjali” Novim Vinodolskim

NOVI VINODOLSKI – Pred 300-tinjak gledatelja na stadioni NK Vinodol domaći i Orijent 1919 odigrali su četvrtfinalnu utakmicu Županijskog kupa PGŽ

Vrlo čvrst ulazak obje momčadi u utakmicu dokazalo je koliko je i jednima i drugima važna.

Pokazala je to i postava koju je trener Mikac poslao na teren – jedino Mohorovičić iz startnih 11 nije istrčao na startu utakmice!

Orijent je uspio postići rani pogodak kada je Fumić već u 7. minuti fantastičnim skokom i udarcem glavom postigao gol za 0:1.

Igra tu nije izgubila na žustrini pa Weitzer u 24. minuti pogađa gol iz slobodnog udarca preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Nakon drugog primljenog pogotka igra Vinodola je osjetno pala što kažnjava Gerc pogotkom s bijele točke nakon prekršaja za najstrožu kaznu u 45. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo je i izmjene u momčadima. Kod Orijenta 19191 su u igru ušli mladi Mohorovičić i Srzentić. Mohorovičić je netom nakon ulaska još jednom pokazao zašto je u startnoj postavi krimejskog trećeligaša – u 55. minuti je postigao fantastičan pogodak za – pokazat će se – onačnih 0:4.

Orijent 1919 do kraja je u potpunosti kontrolirao igru i nije dozvolio protivniku nijednu prijetnju.

Crveno bijeli su setako našli u društvu najbolje četiri momčadi PGŽ što im u sljedećem kolu donosi nekoga od dobro nam poznatih i atraktivnih suparnika.