Oi RIO: Pejčić sedma u zračnoj puški, zlato 19-godišnjoj Amerikanki

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić zauzela je sedmo mjesto u disciplini zračna puška 10 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru

Pejčić, koja je prije osam godina u Pekingu u ovoj disciplini osvojila brončano odličje, plasirala se u finale kao sedmoplasirana u kvalifikacijama, a taj doseg nije uspjela popraviti u završnici.

Tridesetčetverogodišnja Riječanka odlično je započela finalni nastup, nakon prva tri metka bila je u vodstvu s rezultatom 31.3, ali potom je uslijedio prvi lošiji hitac od 9.5 koji ju je spustio na sedmu poziciju. Ipak, nekoliko dobrih pogodaka Pejčić se vratila na šesto mjesto, te je imala 0.5 kruga prednosti u odnosu na Iranku Elaheh Ahmadi uoči eliminacijskog hica za ulazak među šest najboljih. Nažalost, tada je Pejčić pogodila samo 9.9, dok je Ahmadi bila odlična sa 10.7 i tako izbacila našu predstavnicu iz daljnjeg natjecanja.

Prvu zlatnu medalju u Riju osvojila je 19-godišnja Amerikanka Virginia Thrasher koja je u finalu pogodila odličnih 208.0 krugova, do srebra je stigla Kineskinja Li Du, inače olimpijska pobjednica u ovoj disciplini iz Atene 2004., a koja je bila najbolja u kvalifikacijama, ona je u finalu imala 207.0 pogodaka, dok je broncu osvojila braniteljica naslova iz Londona otprije četiri godine, još jedna Kineskinja Siling Yi sa 185.4.

Druga hrvatska predstavnica Valentina Gustin je sa 413.9 pogodaka zauzela 23. mjesto u konkurenciji 51 streljačice.