OSIJEK – RIJEKA 2:3 POBJEDA RIJEKE U ŠOKANTNOJ UTAKMICI! Sami si “zagorčali život”, sami se majstorski iščupali!

Osijek i Rijeka odigrali su lijepu, golovima i šokovima bogatu utakmicu

OSIJEK – RIJEKA 2:3 (2:1)

OSIJEK – Stadon Gradski vrt. Utakmica 21. kola MaxTV Prve lige. Gledatelja 4000. Sudac Mario Zebec (Varaždin)

OSIJEK: Mikulić, Pušić, Lukić, Barać, Barišić, Lesjak, Mioč, Škorić, Boban, Lopa, Ejupi.

RIJEKA: Prskalo – Ristovski, Elez, Šofranac, Žuta (Bezjak, 46) – Bradarić (Maleš, 86), Mišić – Vešović, Andrijašević, Gorgon – Gavranović (Črnic, 72)

Strijelci: Gavranović (18), Lopa (23), Ejupi (31), Andrijašević (56, 85)

Kakvi šokovi u prvom poluvremenu utakmice u Osijeku! Krenula je Rijeka odlično, ali igrači u gostujućoj “bordo” garnutiri dresova kao da su svojim sjajnim otvaranjem utakmice uspavali sami sebe!

„Samljela“ je Rijeka domaću ekipu visokim presingom u prvih 20 minuta utakmice: već u 4. minuti lijepu priliku imao je Gavranović. Nakon pogreške Škorića Andrijašević je uzeo loptu, lijepo dao „u for“ Gavranoviću koji je ušao malo s desna u kazneni prostor i dobro udario po lopti, ali njegov udarac blokirao je Barać koji se u posljednjeoj sekundi vratio pomoći svom vrataru.

Već u sljedećoj minuti nova prilika za Rijeku – sada je Gavranović odigrao za Andrijaševića koji je uputio udarac sa 16 metara, ali Mikulić je odlično reagirao. U 8. minuti je i Mišić dobro tukao, Ristovski i Vešović i dalje „dave“ osječku obranu, i to je napokon moralo uroditi plodom.

U 18. minuti Rijeka je povela iz „malonogometne“ akcije: Vešović je pokušao ubaciti u kazneni prostor, lopta se odbila od braniča Osijeka no dočekao ju je odlično postavljeni Bradarić koji ju s mjesta „skraćenog kornera“ ubacuje u peterac a tamo je kao kobra lukavi Gavranović koji samo podmeće nogu i iz blizine ubacuje u mrežu.

Imao je već u 21. minuti Gorgon priliku i za podebljanje vodstva, ostao je sam pred golom ali njegov pokušaj voleja odbio je Mikulić. Lopta je ponovo došla do austrijskog napadača, ali vratar Osijeka uspio je zatvoriti kut .

I tada kao da je netko „ugasio svjetlo“! Došlo je do neobjašnjivog pada koncentracije i nekoliko velikih grešaka u „bijeloj“ obrani. Procurilo je tamo gdje smo se najmanje nadali, najprije po lijevom a onda i desnom boku obrane Riječana (a ni središnji braniči nisu briljirali – sjećat ćemo se još Mitrovića…?!). Protutnjali su tim nezaštićenim koridorima brzanci domaćih (posebno se fizičkom snagom Šofrancu nametnuo Boban) koji su servirali lopte Lopi i Ejupiju kojima je bilo teže promašiti no postići golove za svoju momčad. Dva šoka jedan za drugim, pogotovo stoga jer se Rijeka na početku utakmice predstavila kao organiziranija, odlučnija i puno bolja momčad.

U lošoj vijesti ipak ima i jedna dobra, a ta je da se Riječani nisu „raspali“. Nastavili su borbeno pridržavajući se svoga (napadačkog) plana igre koji je donio prilku za izjednačenje u 27 minuti – Mišić je ubacio, lopta je došla do Andrijaševića koji je pucao glavom, ali lopta je otišla iznad grede. U 34. je Ristovski lijepo u šansu doveo Andrijaševića no njegovo udarac zaustavlja Mikulić. U 39 minuti Riječani su se „smrzli“ – Lukić je primio loptu u kaznenom prostoru, dobro pucao, lopta je pogodila Eleza i prevarila Prskala ali je nasreću završila iznad vratiju.

U taboru Riječana svjesni su da utrku s Dinamom do kraja prvenstva mogu osigurati samo pobjedama, stoga Matjaž Kek u poluvremenu nije dvojio ni sekunde. Valjalo je pojačati napad, i umjesto Zute u igru je odmah na početku drugog dijela utakmice ušao povratnik u redove Riječana Roman Bezjak. Krenuli su Riječani odlučno po izjednačenje – a eventualno i pobjedu, i kao plod tih nastojanja vrlo brzo stigao je izjednačujući pogodak. Vešović je ovoga puta s lijeve strane riječkog napada ubacio pred vrata domaćih, a na pravom mjestu, u silovitom naletu, našao se Franko Andrijašević koji je preciznim udarcem „zakucao“ loptu iza Mikulića.

Pobjedu žele i jedni i drugi, prilike se redaju pred oba gola. U 66. minuti Gabrijel je petom na desnom boku izbacio Pušića koji je ušao u kazneni prostor i oštro ubacio. Nakon odbijanca lopta je došla do Bobana koji je potegnuo, ali lopta je otišla iznad grede. Dvije minute kasnije slobodan udarac za Riječane s nekih 25 metara dobro izvodi Gorgon – njegova lopta prebacuje živi zid i spušta se prizemno u desnu donju vratarevu stranu, ali za koji centimetar pored gola.

U 73. minuti majstorija Romana Bezjaka: poluvisoko ubačenu loptu se desne strane na ivici peterca dočekuje u letu/padu volejem, ali njegov udarac Mikulić jedva brani. Samo nekoliko minuta kasnije, u 76. minuti još jedna stopostotna prilika za Riječane: Mišić je odigrao za Ristovskog koji je oštro ubacio, lopta je došla do Andrijaševića čiji udarac negdje oko „bijele točke“ u posljednji trenutak blokiraju braniči Osijeka!

Rijeka od toga trenutka potpuno preuzima inicijativu i na sve načine pokušava upisati trobod, i takva taktika se isplatila u 85. minuti! Andrijašević je kroz sredinu pobjegao obrani Osijeka i precizno poentirao prizemnim udarcem!

Sudac produžava utakmicu za punih pet minuta (?!), Osječani kreću “horuk” sistemom, no Riječani su uspjeli odoljeti. Nova pobjeda je upisana!