POBJEDA RIJEKE! Rudeš pao na Rujevici, Rijeka na vrhu prvenstvene ljestvice

Nogometaši Rijeke, ovog puta zbog zamjene domaćinstava „gosti“ na svojoj Rujevici, ponovno su kreirali mnoštvo prilika koje je bilo lakše realizirati no upropastiti. Ipak, Rudeš je – nasreću – ekipa protiv koje se ama baš sve moglo i moralo nadoknaditi pa je Rijeka zabilježila i treću pobjedu u uvodnih četiri kola Prve HNL

RUDEŠ – RIJEKA 1:2 (1:2)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 4. Kola Hrvatski telekom Prve lige. Gledatelja: 2.475. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Strijelci: Petrović (23), Župarić (30), Čolak (37)

RUDEŠ: Picak – Soldo, Oluić, Obanor, Boršić, Klepač, Kalik (Vojković, 63), F. Vojković, Mišković (Tomičić, 50), Mrkonjić (Falinski, 83), Petrović

RIJEKA: Sluga – Raspopović, Župarić, Escoval, Žuta – Lončar (Grahovac, 67), Čanađija – Acosty, Pavičić (Puljić, 13), Heber (Gorgon, 77) – Čolak

Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 2:1 u utakmici četvrtog kola Hrvatski telekom Prve lige. U još jednom napetu dvoboju Rijeka je morala do bodova preokretom u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena.

Mogla je Rijeka u uvodnih 20 minuta utakmice do vrha napuniti mrežu „domaćina“! Rudeš je visio na konopcima na Rujevici na kojoj se igralo zbog zamjene domaćinstava (na Kranjčevićevoj se još uvijek postavlja novi travnjak), a onda je Rudeš potpuno neočekivano – ponovno iz prekida koji je zaista ove sezone rak-rana riječkih nogometaša – došao u vodstvo zgoditkom Petrovića koji se najbolje snašao u gužvi igrača koji su vrebali na loptu ubačenu iz kornera.

No Rijeka ima najbolju publiku na svijetu!

Najprije Armada a potom i cijeli stadion snažnim pljeskom dali su podršku igračima Rijeke.

Ovi su im to vratili na najbolji mogući način i u 15 minuta potpuno preokrenuli utakmicu!

Najprije je u 30, minuti, također iz prekida odnosno ubačaja iz kuta Puljića, Župarić izjednačio nakon udarca glavom po lopti koja se neobranjivo zakoprcala u mreži iza vratara Rudeša Picaka.

Sedam minuta kasnije, u 37, Rijeka je povela „na gostovanju“ kod Rudeša. Raspopović je pucao prema Picakovim vratima, lopta se odbila od ruke braniča Rudeša i stigla do usamljenog Čolaka koji je lijepo neobranjivo udarcem po travi pogodio za vodstvo Rijeke i smireniji ulazak u drugo poluvrijeme.

Rijeka je na otvaranju bila kvalitetniji suparnik, ali dva pokušaja glavom Acostyja (9′, 16′) nisu bili precizni.

U drugom dijelu utakmice igralo se gotovo u potpunosti na polovici Rudeša. Riječani se nisu zadovoljili minimalnim vodstvom i nisu ni pomišljali na zatvaranje utakmice (kako se ne bi ponovio „slučaj Hajduk“ iz prošlog prvenstvenog kola?) no gosti su nekim čudom odolijevali napadima Riječana.

U kratkom periodu Rijeka je triput prijetila. Zuta je oštrim ubačajem pronašao Čolaka u kaznenom prostoru, ali napadač Rijeke nije dobro zahvatio loptu.

U 55. minuti Acosty je potegnuo s 18 metara, lopta se odbila od bloka, Picak je efektnom paradom odbio loptu u korner

Samo minutu kasnije Heber je snažno potegnuo s 13 metara s lijeve strane, ali nedostajalo je preciznosti.