PRIPREME: Rijeka svladala Beijing, Bušnja lijepim pogotkom donio pobjedu

Nogometaši Rijeke pobijedili su Beijing Guoan 1:0 u posljednjoj pripremnoj utakmici odigranoj u Portugalu

Rijeka je odigrala odličnu utakmicu stvorivši niz prilika, a na kraju je utakmicu odlučio Denis Bušnja lijepim pogotkom nakon odmjerenog udarca s dvadesetak metara.

Bušnja je u igru ušao u nastavku, a nišanske sprave naciljao je u pauzi na poluvremenu kada je praktički bez pogreške tresao mrežu sa slične udaljenosti.

U šestoj minuti Heber je lijepo ušao u kazneni prostor, ali ubačaj nije stigao do Čolaka. U nastavku akcije udarac Hebera obranio je vratar Beijinga

Samo dvije minute kasnije Mamić je sjajno izbacio u priliku Hebera, brazilski napadač sjurio se sam pred gol kineskog sastava, ali vratar Sen bio je siguran.

U 11. minuti brza akcija kineskog sastava, Bakambu se našao u dobroj poziciji u kaznenom prostoru Rijeke, ali Sluga je pravovremenom reakcijom spasio svoju mrežu.

Rijeka je bila bolja momčad, u 15. minuti Raspopović je lijepo ubacio, a Čolak samo trznuo glavom. Lopta je otišla pored vratnice.

Rijekine prilike dolazile su u valovima, u 20. minuti Kvržić je lijepo pronašao Mamića na 18 metara, ali prizeman pokušaj otišao je pored gola.

Samo tri minute kasnije, Kvržić i Raspopović otvorili su prostor na desnom boku, lopta je došla do Pavičića čiji je snažan udarac obranio vratar Sen.

U završnici prvog dijela Viera je lijepo pucao, a Sluga se morao dobro protegnuti da bi obranio udarac.

No to nije bio kraj prilikama. U 41. minuti Puljić je sjajno potegnuo sa 16 metara, ali vratar Sen vrškom prstiju izvadio je loptu ispod grede.

U 45. minuti Sluga je još jednom bio na razini i odnio loptu ispred Bakambua.

Rijeka je silovito krenula u nastavak kojega je opasnim udarcem otvorio s dvadesetak metara otvorio Mamić.

U 53. minuti Župarić je odnio jednu loptu i proigrao Kvržića. Veznjak Rijeke slomio je suparničkog braniča i ubacio, lopta se odbila do Župarića čiji udarac s ruba kaznenog prostora odlazi pored gola.

Samo dvije minute kasnije Heber je sjajno izbacio Lončara koji je izbio pred gol malo s lijeve strane, njegov udarac zaustavio je vratar Beijinga. U nastavku akcije kineski vratar obranio je udarac Kvržića, dok je pokušaj Hebera blokiran.

Ubrzo je Čolak je pokušao glavom, ali bez rezultata. Na drugoj strani prijetio je i Beijing, udarac glavom Longfeija sjajno je obranio Prskalo.

Heber je zatim povukao kontru i odigrao za Raspopovića koji je ušao u kazneni prostor i odigrao u sredinu, ali nije bilo nikoga da pospremi loptu u mrežu.

U završnici utakmice Acosty i Mitrović imali su dobre pokušaje, ali trebalo je dočekati 86. minutu i gol Denisa Bušnje za novu pobjedu Rijeke.

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.