PRIPREMNA UTAKMICA: Rijeka – Vinodol 5:0 uz hat-trick Mateija

Nogometaši Rijeke pobijedili su Vinodol 5:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom travnjaku u sklopu kampa HNK Rijeka

Novljani su pružili odličan otpor u prvom poluvremenu u kojem je Rijeka uspjela postići jedan pogodak. Pokušaji Mateia (12′) i Ajayija (16′) nisu pronašli put do mreže.

Rijeka je povela u 18. minuti. Ajayi je uspio gurnuti loptu za Mateija koji je bio precizan s 15 metara – 1:0.

Iako je Rijeka imala apsolutnu inicijativu, Vinodol je stvorio dvije stopostotne šanse. U 26. minuti Lagumdžija je sjajno proigrao Tonija Petrinovića koji je uspio smiriti loptu i naći se sam pred golom Rijeke. Ipak, udarac s nekoliko metara udaljenosti odlično je obranio Sluga.

U 35. minuti Šofranac je pogriješio u vlastitom kaznenom prostoru, Tomić je uzeo loptu, ali u sjajnoj prilici pokušao je lob koji nije bio precizan. Na drugoj strani u 42. minuti Bezjak se našao u lijepoj prilici, ali nije pogodio.

Rijeka je drugi dio otvorila dvama brzim pogocima. Prvo je Brussi srušio s leđa Mateija u kaznenom prostoru, a rumunjski nogometaš bio je precizan s bijele točke – 2:0.

U 55. minuti Matei je stigao do hat-tricka lijepo pogodivši iz slobodnog udarca. Rijeka je do kraja susreta još dvaput zatresla mrežu.

U 85. minuti Ivan Lepinjica uputio je prizeman udarac kojega je Milan Ristovski petom proslijedio u gol – 4:0.

Samo minutu kasnije Ristovski se riješio pratnje u kaznenom prostoru, lopta je došla do Črnica koji je postavio konačan rezultat – 5:0.

RIJEKA – VINODOL 5:0

Pomoćno igralište u kampu HNK Rijeka. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Jelenčić.

Strijelci: 1:0 Matei (18′), 2:0 Matei (49′-11m), 3:0 Matei (55′), 4:0 Ristovski (85′), 5:0 Črnic (86′).

RIJEKA: Sluga (od 59′ Nevistić, Čanađija (od 60′ Čeliković), Zuta (od 46′ Totić), Kulušić, Matei (od 60′ Iličić), Črnic, Bezjak (od 46′ M. Ristovski), Šofranac (od 46′ Mulac), Ajayi, Martić, Maleš (od 46′ Matić, od 55′ Iv. Lepinjica).

VINODOL: Hodžić (od 56′ Godinić, od 89′ Kršulj), Radetić (od 69′ Vidović), Lenac, Brusić, A. Petrinović, Uremović, T. Petrinović (od 64′ Preni), Tomić, Buljat (od 46′ Mataija), Filipović (od 75′ Kostić), Lagumdžija (od 56′ Tonković).