PRIPREMNA UTAKMICA Triglav – Rijeka 1:1 Na kraju svi promašaji došli na naplatu

U ogledu prvaka Hrvatske i prvaka druge slovenske lige, Rijeka je dominirala kroz susret, ali na kraju su svi promašaji došli na naplatu

Nogometaši Triglava i Rijeke remizirali su u pripremnoj utakmici odigravši 1:1. U ogledu prvaka Hrvatske i prvaka druge slovenske lige, Rijeka je dominirala kroz susret, ali na kraju su svi promašaji došli na naplatu.

U osmoj minuti Zuta je oprobao udarac s dvadesetak metara, ali lopta je od bloka otišla u korner. Bila je to najava riječkog pritiska koji je rezultirao golom.

Prvo se Gavranović u 12. minuti našao u izglednoj poziciji, ali vratar Triglava izašao je kao pobjednik.

Samo minutu kasnije Matei je u kaznenom prostoru uz liniju namučio braniče Triglava, lopta je na kraju došla do Hebera koji je potegnuo za 1:0.

Iako je Rijeka imala nekoliko izglednih pozicija tek je u završnici stvorila novu priliku. Bradarić je odigrao za Gavranovića, loptu je uzeo Matei othrvao se pratnji nogometaša Triglava, ali i njegov udarac obranio je vratar Triglava.

U 45. minuti zaprijetio je i Triglav. Nakon jedne duže akcije Udovič je potegnuo, ali nedostajalo je preciznosti.

Veliki broj zamjena donio je i određene promjene u igri, ali Rijeka je i dalje bila kvalitetnija. Črnic se u 55. minuti našao u odličnoj prilici, ali vratar Džafić izašao je kao pobjednik.

Samo minutu kasnije Eber je pucao s ruba kaznenog prostora, vratar Triglava kratko je odbio loptu. Martić je natrčao, ali Džafić je skratio kut i spasio mrežu. Samo šest minuta kasnije i sreća je okrenula leđa.

Martić je potegnuo s dvadesetak metara, lopta se odbila od braniča Triglava i u luku preletjela vratara Džafića, ali greda je ovoga puta spasila domaćina.

I onda je Triglav izjednačio, nakon kornera Bojič je bio najviši i udarcem glavom poentirao – 1:1.

U samoj završnici veliku priliku propustio je Ajayi čiji je udarac glavom otišao pored gola. Na drugoj strani Triglav je priprijetio nakon udaraca Mlakara i Bunare, ali rezultat se nije mijenjao.

TRIGLAV – RIJEKA 1:1

Stadion NK Triglav. Gledatelja: 800. Sudac: Andrej Žnjidaršić. Strijelci: 0:1 Heber (13′), 1:1 Bojič (64′).

TRIGLAV: Džafić, Suljevič, Zec, Udovič, Ovsenek, Krcič, Poplatnik, Majcen Šmit, Kuhar (još su igrali: Ahačić, Česen, Bojič, Bukara, Gajič, Gvardjančić, Hrieziv, Mlakar, Žalja, Barvečić, Đurlović).

RIJEKA: Sluga (od 46. Prskalo), Ristovski (od 46. Martić), Župarić (od 46. Šofranac), Punčec (od 46. Elez), Zuta (od 46. Čeliković), Maleš (od 46. Mišić), Bradarić (od 60. Ðoković), Vešović (od 46. Ajayi), Gavranović (od 46. Čanađija), Matei (od 46. Črnic), Heber (od 60. Šantek, od 86. Matić).