PRVA SE PAMTI: Mladi Riječanin William Vukelić debitirao u utrci Svjetskog skijaškog kupa!

Talentirani 17-godišnji riječki skijaš William Vukelić, učenik Prve riječke gimnazije, danas ujutro spustio se veleslalomskom stazom u Kranjskoj gori

Možemo samo pretpostaviti kakav je osjećaj provesti jutro u pripremama odnosno na samoj utrci Svjeskog skijaškog kupa u društvu starijeg kolege iz hrvatske reprezentacije Filipa Zubčića, ali i vedeta svjetskog skijanja poput Francuza Pinturaulta, Austrijanca Hirschera, Nijemca Neureuthera, Norvežanika Krostoferssena… Iako sa svojih 17- godina ima već iskustva u nastupima na skijalištima širom Europe u mlađim uzrasnim kategorijama, za Riječanina Williama Vukelića ovo je bio zasigurno poseban dan!

Nitko od ovog mladića danas nije očekivao neki poseban rezultat, bilo je važno „probiti led“. Uostalom, sa jako visokim startnim brojem 75 u prvoj vožnji današnjeg veleslaloma za Svjetski skijaški kup u Kranjskoj gori nije se moglo učiniti puno, pa je William nakraju zauzeo 62. poziciju prve vožnje sa zaostatkom za vodećim Francuzom Pintauraultom od 3.98 sekende što zapravo ne zvuči uopće loše. Ova utrka bila je nadoknada za onu otkazanu u Garmisch-Partenkirchenu (GER), a drugi veleslaom u Kranjskoj Gri vozi se već sutra.

Nažalost, puno bolje nije prošla ni hrvatska uzdanica u ovoj disciplini, ove godine sasvim solidan Filip Zubčić koji nakon nekoliko nastupa u kojima je osvajao bodove danas nije uspio završiti prvu vožnju – izletio je sa staze nakon vrlo dobrog 10. prvog prolaza na stazi (+ 0.33 sek.) koje mu je obećavalo dobru startnu poziciju u drugoj vožnji. No, bit će bolje u drugoj, sutrašnjoj utrci veleslaloma u Kranjskoj Gori, a Filip sada ima i društvo tu je nadareni William kojem predviđaju odličnu skijašku karijeru.

William Vukelić bio je u svojoj prvoj vožnji u veleslalomu Svjetskog kupa brži od šestorice natjecatelja, završio je 62. uz 3.98 sek. zaostatka za najbržim vremenom.

“Ne baš u potpunosti, no zadovoljan sam svojim nastupom. Staza je odlično držala, gornji dio možda nešto malo slabije, uz jednu grbu, gdje sam se malo predirektno zaletio, no donji dio je bio sasvim u redu. Za prvi nastup u Svjetskom kupu sve u svemu u redu”, izjavio je nakon nastupa naš debitant Vukelić.

William Vukelić rođen je 1998. godine u Rijeci, a skijati je počeo još kao petogodišnjak. U svim mlađim uzrasnim kategorijama osvajao je naslove državnog prvaka, a već nekoliko godina član je i skijaške reprezentacije Hrvatske. Na međunarodnoj sceni pobjeđivao je u Škofjoj Loki, La Scaru i na Pinnochiju, a na Topolinu – neslužbenom dječjem svjetskom prvenstvu – osvojio je treće mjesto u slalomu (2011.) i drugo u veleslalomu (2013.). Najveći uspjeh ostvario je 2013. godine u poznatom francuskom skijalištu Val d’ Isere pobijedivši na natjecanju svjetskih skijaških nada.