RIJEKA ISPUSTILA POBJEDU: Bijeli se ispromašivali u Koprivnici, na Rujevicu donose (samo) bod

U ne baš ugodnim uvjetima za igru Rijeka je i ranije mogla riješiti sve dvojbe oko pobjednika utakmice. Bijeli su kažnjeni pet minuta prije kraja…

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Zaostala utakmica 18. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Geldatelja: 1.000

Strijelci: Acosty (47), Bačelić-Grgić (85)

SLAVEN BELUPO: Filipović –  Nowak, Vidović, Goda, Grgić, Bongongui (od 52′ Mladen), Plantak (od 74′ Jajalo), Doležal (od 84′ Dolček), Šarlija, Karamarko, Krstanović

RIJEKA: Sluga – Raspopović (od 36′ Escoval), Punčec, Župarić, Mamić – Čanađija (Halilović, 80), Lončar – Kvržić, Pavičić, Acosty – Čolak (Puljić, 88)

Zaostalu prvenstvenu utakmicu jesenskog dijela Hrvatski telekom Prve lige odigrali su danas u Koprivnici Slaven Belupo i Rijeka.

Po vrlo hladnom vremenu (temperatura zraka tek malo iznad 0 stupnjeva Celzijusa) i na prilično tvrdom terenu u prvom dijelu bila je to prilično borbena ali i lijepim nogometnim potezima oskudna utakmica.

Slaven je otvorio utakmicu udarcem Bačelića Grgića s 18 metara koji je zagrijao Slugu, dok je pokušaj Kvržića s 18 metara tri minute kasnije završio u bloku domaće obrane.

Rijeka je pokušavala preko bokova, ali ubačaj Kvržića (18′) i efektan pokušaj Acostyja (22′) nakon kornera nisu predstavljali opasnost za gol Slavena.

I onda je stigla najveća prilika za Slaven u prvih 45 minuta. Bačelić Grgić jednim dodavanjem izbacio je cijelu obranu Rijeke, Karamarko je ostao sam malo s desne strane, a udarac je otišao preko gola.

Bijeli su u posljednjih 7-8 minuta prvog poluvremena opsjedali kazneni prostor domaćih.

U 37. minuti Acosty i Čanađija odigrali su brzi dupli pas i otvorili prostor Acostyju koji se sjurio prema golu. Napadač Rijeke odigrao je loptu za Mamića čiji je udarac s 18 metara završio u bloku.

U 42. najbolja prilika za Rijeku: Kvržić je odigrao za Čanađiju na rubu kaznenog prostora koji je iz prve sjajno gurnuo loptu iza leđa obrane za Acostyja koji je uspio stići do lopte ali udarac je skrenuo vratar Slavena! U 44. slobodan udarac za Rijeku, Kvržić je kratko gurnuo za Mamića koji je snažno udario po lopti. Lopta je okrznula braniča Slavena, dobila neugodnu putanju a vratar Slavena Filipović sjajnom reakcijom spasio je svoju mrežu!

Ipak, ono što Riječani nisu uspjeli krajem prvog dijela, učinili su odmah na početku drugog poluvremena utakmice. Rijeka je povela u 48. minuti, Mamić je ubacio s lijeve strane, Čolak smirio i lijepo proslijedio loptu u peterac, a Acosty udarcem glavom poentirao!

Zasluženo vodstvo Rijeke sjajnom reakcijom sačuvao je Simon Sluga u 56. minuti: Nakon ubačaja s desne strane Nowak je sjajno pucao glavom s nekih 7-8 metara, Sluga je uspio dodirnuti loptu koja je završila u gredi i odbila se u peterac odakle ju, u gužvi, netko snažno napucava preko gola Rijeke!

U 80. minuti u igru je za Bijele ušao novopridošli Tibor Halilović čime je ubilježio prvi nastup u bijelom dresu. Tik po ulasku, 23-godišnji veznjak mogao se upisati i u strijelce – bilo je teže promašiti no pogoditi iz situacije u kojoj se našao!

Pavičić je sjajno prošao nekoliko igrača Slavena, gurnuo za Čolaka koji je sjajno pucao prema golu. Filipović je obranio, lopta se odbila do Halilovića koji je ostao u idealnoj poziciji pred golom, ali udarac je od bloka završio u korneru!

I kao što to u nogometu obično biva, kazna je stigla vrlo brzo: u 85. minuti zgoditak je postigao Stipe Bačelić Grgić. U kaznenom prostoru Rijeke dugo se igrao glavomet, nikako da netko izbaci loptu daleko od Sluge, a nakon visokog skoka tek u igru pridošlog Dolčeka lopta stiže do Bačelić Grgića koji uspijeva poentirati.

Šteta, imali su Riječani trobod u džepu, ni sami ne znaju kako je izmigoljio…