RIJEKA-KRŠKO 3:0 Bijeli slavili uz dva gola Acostya

Rijeka je pobijedila Krško u posljednjoj provjeri pred nastavak prvenstva

RIJEKA – KRŠKO 3:0

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja 500. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Pajić i Marušić.

Strijelci: 1:0 Lončar (20′), 2:0 Acosty (28′), 3:0 Acosty (55′).

RIJEKA: Sluga, Raspopović (od 80′ Pavelić), Punčec (od 80′ Escoval), Župarić (od 80′ Velkovski), Mamić (od 80′ Smolčić), Lončar (od 80′ Čanađija), Capan (od 80′ Halilović), Kvržić (od 80′ Halilović), Pavičić (od 66′ Heber), Acosty (80′ Vuk), Puljić (od 80′ Bušnja).

KRŠKO: Zalokar, Volarič, Zakrajšek, Da Silva, Sokler, Jandrek, Volaš, Vukušić, Cetina, Štefulj, Kordić. Još su igrali: Španring, Stojčevs

Nogometaši Rijeke pobijedili su Krško 3:0 u posljednjoj provjeri pred nastavak prvenstva. Bijeli su dobrim nastupom zaključili pripremni period, niz prilika i tri pogotka dobra su najava pred prvi ogled drugog dijela.

Rijeka je već na početku umalo povela. Kvržić je ubacio, Župarić spustio loptu, a udarac Punčeca zaustavila je greda. Punčec je u nastavku akcije dobio još jednu priliku, ali vratar Zalokar je bio siguran.

U osmoj minuti Pavičić je lijepo podvalio loptu za Puljića, uslijedio je oštar ubačaj, ali braniči slovenske momčadi uspjeli su izbaciti loptu u korner.

Samo minutu kasnije nova lijepa akcija Rijeke. Acosty je ovoga puta pokušao s ruba kaznenog prostora, ali nije bilo preciznosti.

Nakon ubačaja u 11. minuti Župarić se uspio izboriti za dobru poziciju u kaznenom prostoru, ali ponovo nije bilo preciznosti.

I onda je stigao pogodak. U 20. minuti Lončar i Acosty odigrali su dupli pas na rubu kaznenog prostora, a Lončar je u završnici poentirao – 1:0.

Rijeka je udvostručila prednost u 28. minuti. Acosty se sjurio prema golu, riješio pratnje i ljevicom matirao vratara Krškog – 2:0.

U 35. minuti Puljić je u kaznenom prostoru dočekao povratnu loptu od Raspopovića, ali udarac je završio u bloku.

Minutu prije kraja prvog dijela Pavičić se lijepom minijaturom izborio za prostor u kaznenom prostoru, ali udarac je išao ravno u vratara Krškog.

Na drugoj strani u zadnjim trenucima prvog poluvremena gosti su zaprijetili. Prvo je uslijedio dupli pas i prilika za Vukušiča kojega su zatvorili Raspopović i Punčec i lopta je otišla u korner.

Nakon ubačaja iz kuta lopta je preletjela sve, Cetina je ostao sam na drugoj vratnici, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Rijeka je drugi dio otvorila udarcem Kvržića koji je pokušao iznenaditi vratara, te udarcem Acostyja kojega je zaustavio vratar Zalokar.

Krško je bljesnulo u 54. minuti. Jedna brza kontra otvorila je priliku Majiću čiji je udarac požrtvovno blokirao Capan.

I onda je u 55. minuti stigao treći gol. Acosty je oduzeo loptu braniču Krškog, sjurio se prema golu i poentirao. Pet minuta kasnije Jandrek je zagrijao Slugu udarcem s dvadesetak metara.

U 70. minuti Puljić se lijepo okrenuo na dvadesetak metara i potegnuo, ali zatresla se greda. U 88. minuti Heber je pobjegao slovenskoj obrani i lijepo prebacio vratara Krškog, ali lopta je otišla pored vratnice.

Rijeka drugi dio sezone otvara gostovanjem kod Slaven Belupa u zaostaloj utakmici 18. kola u srijedu 30. siječnja od 17 sati.

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.