RIJEKA-NAPRIJED 6:0: Novim hat-trickom Haris Handžić ponovno se samokandidira za udarnu jedanaestoricu

Nogometaši Rijeke pobijedili su Naprijed 6:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na stadionu HNK Rijeka. Priliku su dobili igrači koji su imali manju minutažu ove sezone, te nekolicina juniora

Kao i u posljednjoj pripremnoj utakmici ovih suparnika, ponovo se istaknuo Haris Handžić koji je protiv hreljanske momčadi i ovoga puta upisao hat-trick postigavši tako šest golova u dvije utakmice protiv Naprijeda.

Rijeka je utakmicu otvorila akcijom u kojoj je Črnic proigrao Handžića, ali vratar Ciani lijepo je obranio.

Nakon promašaja Črnica (21′) i lijepog udarca Mateija (23′) koji je odsjeo na vratnici, pogodak je stigao u 30. minuti. Črnic je pobjegao po lijevoj strani i pronašao usamljenog Handžića u kaznenom prostoru – 1:0. U istoj minuti, prakitčki identična akcija i novi pogodak za Rijeku. Črnic je još jednom asistirao s lijeve strane, a Handžić još jednom pospremio loptu u mrežu – 2:0.

Treći gol stigao je u 36. minuti. Turčin je smirio za Črnica koji je s 15 metara sjajno pogodio rašlje – 3:0.

Četiri minute kasnije do hat-tricka je stigao Haris Handžić. Turčin je prošao po desnom boku, lijepo ubacio, a Handžić je još jednom bio na pravom mjestu – 4:0.

Naprijed je u prvom dijelu najbliže golu stigao u 24. minuti. Kružić je izašao sam pred vratara Slugu koji je bio siguran i pri rezultatu 0:0 sačuvao riječku mrežu.

Rijeka je u drugom dijelu nastavila s pritiskom, Iličić je već u prvim minutama imao lijepu situaciju u kaznenom prostoru, ali Ciani je obranio. Izglednu priliku u 57. minuti imao je i Ajayi, ali njegov udarac blokirali su braniči Naprijeda.

U 64. minuti, nakon akcije Rijeke u kaznenom prostoru, Črnic je ostao sam pred vratarom postigavši drugi gol na utakmici – 5:0.

U 85. minuti nakon kornera lopta je došla do Ivana Lepinjice koji je bio siguran s desetak metara – 6:0.