RIJEKA-SLAVEN BELUPO 2:0 Eurogolom Mateija i nadmoćnom igrom Rijeka “prisvojila” prvo mjesto u HNL-u

Najljepši trenutak utakmice zbio se u 29. minuti kada je Florentin Matei sjajnim zgoditkom iz slobodnog udarca poveo Bijele prema konačnoj pobjedi u večerašnjem susretu

RIJEKA-SLAVEN BELUPO 2:0 (1:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Utakmica 7. Kola Max TV Prve lige. Gledatelja: 3000. Sudac: Andrej Burilo (Osijek)

Strijelac: Matei (29), Bezjak (58, 11 m)

RIJEKA – Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Vešović (Zuta, 11) – Bradarić, Maleš – Matei, Gavranović (Gorgon, 75), Andrijašević (Mišić, 65) – Bezjak

SLAVEN BELUPO – Marković, Jovičić, Christensen, Purić, Barić (Arauja, 78), Katić, Gregurina (Riberio, 57), Zakarić (Burić, 46), Ivanovski, Štiglec, Musa

Momčad Slaven Belupa zagorčala je Riječanima život više puta u prethodnim prvenstvenim i kup susretima, no svi „dugovi“ večeras su naplaćeni sigurnom pobjedom Rijeke i novim trobodom čime su se Bijeli uoči prvenstvene pauze „zacementirali“ na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

Zaslužila je momčad trenera Želja Kopića da ju na Rujevici trener Kek i igrači Rijeke dočekaju s respektom – ne samo da se Riječani „ne sjećaju“ kada su posljednji puta pobijedili Slaven Belupo u prvenstvenoj utakmici, svi još pamte i prošlogodišnji fijasko Riječana u kup susretima s istim protivnikom koji je onemogućio Bijele da se bore za titulu u Kupu Hrvatske.

Respekt da, ali strah i podozrenje kod Bijelih – nikako i nikada! Iako su se i ovoga puta u prvoj trećini utakmice predstavili kao čvrsta i organizirana momčad, Koprivničanci nisu mogli odoljeti upornim „ubadanjima“ riječke ofanzivne četvorke (kojoj treba pribrojiti i ponovno rasploženog Ristovskog!).

Nakon nekoliko sjajnih prilika (Gavranović glavom u 12. minuti, lopta je očešala gredu; slobodan udarac Mateija s ruba kaznenog prostor u 14.) Bijeli stižu do vodstva u 29. minuti kada jedan slobodan udarac ponovno s ivice šesnaesterca, ali sada iskosa s lijeve strane, ponovno izvodi Matei koji je i izborio prekršaj (žuti za Jovičića što će se kasnije pokazati važnim!), ali ovoga puta puno preciznije – nakon kratkog zaleta Mateija lijepo udarena i majstorski plasirana lopta završava visoko u bližoj strani Markovićeva gola – majstorski zgoditak, pravi eurogol Rijekinog Rumunja!

florentin matei

Nisu Riječani stali, nastavili su plesti akcije i stezati mrežu oko obrane Slavena, što je „prezaposlene“ braniče gostiju tjeralo u nervozne akcije pa je gotovo na samom isteku prvog dijela utakmice ponovno Jovičić posve nepotrebno na nekih 25 metara od svoga gola neoprezno „uletio“ u Andrijaševića koji je ostao na travi s bolnom grimasom na licu. Nakon nekoliko sekundi, kada je vidi izraz na Andrijaševićevu licu, sudac Burilo mašio se za džep i Jovičiću pokazao drugi žuti karton što je značilo da je branič gostiju „pocrvenio“ i okončao utakmicu.

Nesumnjivo je to ionako rastrčanima i razigranim Riječanima olakšalo posao u drugom dijelu utakmice kada su pred sobom imali brojčano osakaćenog suparnika.

Brojčanu premoć na terenu realizirali su Bijeli već u 58 minuti kada je Burilo jedan duel Mateija i Muse u kaznenom prostoru gostiju ocijenio prekršajem za najstrožu kaznu. Roman Bezjak, najbolji strijelac MaxTV Prve lige, preuzeo je odgovornost i sigurno realizirao penal što je značilo da je utakmica praktički odlučena punih pola sata prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Nogometaši Rijeke prekinuli su tako niz od sedam remija u prvenstvu protiv sastava iz Koprivnice! Rijeka je bila bolji suparnik kroz 90 minuta, prikazavši čvrstu i odlučnu igru koja je u konačnici donijela bodove za najbolji start u povijesti kluba u HNL-u.