RIJEKA – SPLIT 2:0 Sigurna pobjeda Rijeke, Bijeli čvrsto na vrhu HNL-a!

Golovima Gorgona i Andrijaševića Rijeka je na svom stadionu sigurnom igrom svladala Split i zadržala pravac plovidbe prema naslovu prvaka Hrvatske

RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Utakmica 10. kola MaxTV Prve lige. Gledatelja: 4.000. Sudac Damir Batinić (Osijek)

Strijelci: Gorgon (30), Andrijašević (45)

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Žuta, Bradarić, Mišić, Vešović (Ajayi 89), Andrijašević (Čanađija, 82), Gorgon (Črnic, 76), Gavranović.

SPLIT: Duka, Jurendić, Fuštar (Mikulić, 46), Dubovac, Vitus, Zahirović, Chvedukas, Merajić (Vasilj, 86), Špehar (Mišić, 52), Pešić, Boljat.

Nakon uraganskog pritiska u prvom poluvremenu, Riječani su zapečatili pobjedu na samom isteku prvog dijela utakmice: bila je to brza akcija Rijeke. Gavranović je proigrao Ristovskog koji je izbio sam pred vratara Splita, no odlični vratar gostiju Duka je obranio njegov pokušaj. Ipak, lopta se na kraju odbila do Andrijaševića koji je pospremio loptu u mrežu – to je bio kraj svih nadanja Splićana da večeras na Rujevici mogu do povoljnog ishoda…

rijeka-tablica-10-kolo

U drugom dijelu utakmice nije bilo pogodaka, pa su nogometaši Rijeke zaključili utakmicu rezultatom iz prvog dijela – 2:0 čime su nastavili niz  odličnih igara ove sezone u prvenstvu.

Rijeka je ovom pobjedom povećala prednost pred drugoplasiranim Osijekom na tri boda, a ujedno je nastavila nevjerojatan niz od 30 utakmica bez poraza u ogledima sa splitskim klubovima (Split, Hajduk).

Rijeka je silovito krenula u utakmicu, već praktički u prvom napadu Gorgon je probao efektnu završiti akciju, ali njegov udarac otišao je iznad grede.

Činilo se da Splitu prijeti pogodak svaki put kada su riječki nogometaši imali loptu u nogama. Nakon dva opasna ubačaja Ristovskog, uslijedio je udarac Vešovića s 15 metara, ali Duka je sjajno reagirao.

cibalia-rijeka-vesovic

Četiri minute kasnije ponovo su isti akteri u akciji, Vešović je ovoga puta pucao iz sjajne situacije s nekih 11 metara, ali Duka je još jednom sjajno reagirao.

Za iduću veliku priliku trebalo je dočekati 28. minutu. Gavranović se riješio pratnje u kaznenom prostoru, ali njegov udarac iz neposredne blizine uspio je obraniti Duka.

I onda je stigao prvi gol. U 30. minuti Zuta je vratio poluvisoku loptu za Bradarića koji je potegnuo s 20 metara, lopta je pogodila Gorgona koji je promijenio njezin smjer i prevario Duku – 1:0.

gorgon

Uslijedio je nešto mirniji period, ali Rijeka je do kraja poluvremena udvostručila prednost. U sudačkoj nadoknadi Gavranović je proigrao Ristovskog koji je izbio sam pred vratara Splita, ali Duka je obranio njegov pokušaj. Lopta se na kraju akcije odbila do Andrijaševića koji ju je pospremio u mrežu – 2:0.

Rijeka je nastavila pritiskati u nastavku kontrolirajući igru i rezultat. Mreža se zatresla u 67. minuti, ali pogodak Ristovskog poništen je zbog prekršaja Eleza. Šteta jer bio bi to prvijenac za sjajnog makedonskog reprezentativca u dresu Rijeke.

ristovski-rijeka-split

Rijeka je imala još nekoliko izglednih situacija do kraja utakmice, ali nije uspjela postići još poneki gol.