VATRENA RAPSODIJA Grčka potopljena: Dalićevi ‘vatreni’ u prvoj utakmici doigravanja slavili s 4:1!

Hrvatska je u prvom poluvremenu na Maksimiru izvela pravu rapsodiju i nakon prvih 45. minuta vodila protiv Grčke 3-1

Hrvatska nogometna reprezentacija u prvom je susretu doigravanja za Svjetsko prvenstvo u Rusiji na Maksimiru iznad svih očekivanja potopila Rusiju i slavila s ogromnih 4:1!

Od prvog sučevog zvižduka ‘vatreni’ su napali svim silama, već u 13. minuti vratar Karnezis u kaznenom je prostoru srušio Kalinića, a s bijele točke siguran je bio kapetan Luka Modrić.

Grčka još nije došla k sebi nakon ranog pogotka, a vratar Karnezis već je po drugi put morao vaditi loptu iz mreže. S lijevog boka centrirao je Strinić, a pogodak je zabio Kalinić.

Grci su uzvratili preko Sokratisa, koji je u 30. minuti smanjio na 3-1, no samo tri minute kasnije Vatreni su zabili još jedan pogodak. Brza akcija po desnoj strani završena je preciznim centaršutom Vrsaljka i skokom Perišića koji je glavom pospremio loptu u mrežu za 3-1.

Početkom nastavka, Rakitić je poslao dijagonalu na Vrsaljka, grčka obrana je zbunjenom reakcijom servirala loptu Kramariću koji je pogodio nebranjenu mrežu za ogromnih 4-1.

Imali su ‘vatreni’ još nekoliko sjajnih prilika, no rezultat se do kraja susreta nije mijenjao. Uzvrat u Grčkoj je u nedjelju.