VIAREGGIO CUP: Juniori Rijeke pobijedili Benevento i plasirali se u drugi krug

U utakmici 3. Kola skupin B na prestižnom međunarodnom turniru juniori Rijeke pobijedili su Benevento 2-0

Oba zgoditka za Riječane postigao je Vuk, prvog u 5. mnuti a drugog u 29. Minuti. Utakmica je odigrana na igralištu Intels trening centra “Ferdeghini” u mjestu La Spezia a sudio je Loffredo iz Torina.

Rijeka je u prvoj utakmici remizirala s Juventusom 2:2 dok je u drugom kolu bila uspješnija od momčadi Euro New York 2:0. Ovom pobjedom osigurala je prolazak u daljnji krug natjecanja.

Prvo ime u riječkim redovima bio je Matej Vuk koji je s dva gola odlučio utakmicu. U drugom ogledu skupine 6 Juventus je svladao Euro New York 4:0 i izborio prvo mjesto skupine B.

Rijeku je u vodstvo doveo Vuk u petoj minuti. Vuk je iskoristio pogrešno dodavanje nogometaša Beneventa, sjurio se u kontru i pogodio pokraj Volzonea za 1:0.

Na 2:0 povisio je ponovo Vuk u 29. minuti kada je iskoristio pogrešku Volzonea i pospremio loptu u mrežu.

Najbolju priliku u drugom dijelu propustio je Dukađin u 78. minuti. Vuk je prošao po boku i u sredini pronašao Dukađina koji je glavom pucao malo pokraj gola.

U prvom dijelu Rijeka je prijetila još preko Dukađina, Vuka i Lepinjice, ali njihovim pokušajima nedostajalo je preciznosti.

U drugom dijelu ponovno su se Vuk i Dukađin našli u prilikama, ali Volzoni je bio spreman. Benevento je prvu priliku imao u 11.minuti preko Pinta, ali Pandur je bio spreman.

Zatim je u 22. minuti obrana Rijeke odbila pokušaj, ali samo do Cuccurulla čiji je pokušaj s ruba šesnaesterca završio pokraj gola.

Još jednu priliku u prvom dijelu propustio je Pinto. U 27. minuti se našao u jedan na jedan situaciji s Pandurom, ali vratar Rijeke loptu je skrenuo u kut.

RIJEKA – BENEVENTO 2:0

Viareggio cup, utakmica 3. kola: Rijeka – Benevento 2:0 (2:0). Sudac: Loffredo (Torino).

Strijelac: 1:0 Vuk (5′), 2:0 Vuk (29′).

Žuti kartoni: Lepinjica (Rijeka) Volpicelli (Benevento).

RIJEKA: Pandur, Mulac, Štefulj, Vuk, BuŠnja (od 90′ Matulja), Dukađin, Jurešić, Črnko (85′ Kuqi), H. Smolčić, Lepinjica, Svetić (od 65′ Pintarić).

BENEVENTO: Volzone, Rutjens, Cuccurullo (od 68′ Conte), Sparandeo (od 68′ Giobbe), De Caro, Parisi (od 59′ Rillo), Pinto, Donnarumma, Volpicelli (od 59′ Ziello), Santarpia (od 59′ Chiacchio), Notaristefano (od 85′ Cannavaro).