VIAREGGIO CUP: Juniori Rijeke u četvrtfinalu turnira tijesno izgubili od Juventusa – 0:1

Nakon odličnih predstava na prestižnom turniru Riječani prepuni novog iskustva i uzdignute glave napuštaju talijanski gradić

U četvrtfinalu nogometnog turnira za juniore u talijanskom turističkom centru Viareggio mladi nogometaši Rijeke tijesno su poraženi od slavnog Juventusa rezultatom 0:1. Zgoditak za Juventus postigao je Kulenović već u 7, minuti susreta, a Bijeli u natoč svim nastojanjima do kraja utakmice nisu uspjeli barem izjednačiti rezultat i odvesti utakmicu do raspucavanja penala.

No nakon nekoliko odličnih predstava Bijelih na turniru – upravo je taj isti Juventus utakmici u skupini teško „visio“ protiv Riječana i jedva izborio neriješen rezultat – riječki mladići uzdignute glave napuštaju talijanski gradić a ulazak u četvrtfinale jednog ovakvog turnira svakako je uspjeh vrijedan isticanja.

RIJEKA – JUVENTUS 0:1

Viareggio cup, četvrtfinale: Rijeka – Juventus 0:1 (0:1). Gledatelja: 300. Sudac: Ambile (Vicenza).

Strijelac: Kulenović (7′).

RIJEKA: Pandur, Mulac, Štefulj, Vuk, Bušnja (od 44′ Svetić), Dukađin, Jurešić, Črnko, Pintarić (od 63′ Matulja, od 80′ Kuqi)), H. Smolčić, Lepinjica.

JUVENTUS: Loria, Vogliacco, Zanandrea, Delli Carri, Capellini (do 68′ Campos), Muratore, Kulenović, Del Sole (od 74′ Montaperto), Merio (od 84′ Morrone), Fernandes, Faglioli (od 74′ Moracholi).

Izabranici Renata Pilipovića predstavili su se u dobrom izdanju, uz puno trke i želje ravnopravno su parirali renomiranom suparniku.

Ključan trenutak dogodio se u sedmoj minuti. Vogliaccio je ubacio s desne strane, Kulenović je odlično reagirao glavom i zatresao mrežu – 0:1.

Rijeka je utakmicu otvorila pokušajem Lepinjice s 25 metara. Juventus je odgovorio sličnim pokušajem Merija, ali oba udarca nisu išla u okvir gola.

U 11. minuti Fagioli je odigrao za Kulenovića, koji se oslobodio u kaznenom prostoru, ali udarac je otišao pored gola.

Rijeka je odmah odgovorila, Črnko je sjajno potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali vratar Juventusa uspio je vrškom prstiju skrenuti loptu u korner.

Pokušaji su se nizali na obje strane, Del Sole je pronašao Fagiolija koji se oslobodio na rubu kaznenog prostora i malo je nedostajalo da Juventus udvostruči prednost, ali lopta je prošla pored vratnice.

Najizglednija situacija bila je ona u kojoj je Lepinjica u 25. minuti povukao akciju, Črnko je utrčao, ali komunikacija nije bila dobra i lopta je otišla u prazno.

Rijekine prilike svele su se na opasne udarce s poludistance, u 27. minuti Dukađin je smirio loptu za Bušnju, ali udarac je otišao preko gola. Prostor za udarac otvorio si je i Vuk dvije minute kasnije, ali i taj udarac nije išao u okvir gola.

Juventus je na kraju prvog dijela mogao udvostručiti prednost. Del Sole je pronašao Muratorea u kaznenom prostoru, riječka obrana je zaspala, ali Pandur je sjajnom obranom održao Rijeku u igri.

Rijeka je prva prijetila u drugom dijelu, Vuk je pucao iz kontakta u kaznenom prostoru i vratar Juventusa ukrotio je loptu.

U 54. minuti Del Sole je pucao nakon prodora, ali nije bilo preciznosti. Del Sole se pokazao kao najveća enigma, tri minute kasnije uspio je doći do lopte u kaznenom prostoru, ali ju nije najbolje iskontrolirao i riječki braniči otklonili su opasnost.

Ipak, u 62. minuti, nakon novog brzog prodora, Del Sole pucao je s 18 metara, a vratnica je spasila Riječane. Del Sole je pokušao i u 63. minuti, ali nije bilo preciznosti.

I onda je krenuo period pritiska Rijeke, bijeli nisu dali Juventusu da iznese loptu preko centra. Bilo je tu nekoliko situacija, ali nedostajala je završnica. U 73. minuti Črnko je izveo slobodan udarac, Štefulj je bio najviši, ali lopta je otišla malo iznad grede.

U 87. minuti najveća prilika za Rijeku. Mulac je sjajno ubacio, Črnko se zavukao iz obrane Juventusa, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu na nekoliko metara od gola i ona je otišla pored gola!