KAKAV GOL! Pogledajte najljepši pogodak u dosadašnjem dijelu Eura!

Ako ni zbog čega drugoga, prvu utakmicu osmine finala Europskog prvenstva između Švicarske i Poljske isplatilo se pogledati zbog fantastičnog pogotka Xherdana Shaqirija. Švicarski je reprezentativac u 82. minuti pogodio za 1-1 ‘letećim’ volejom s ruba kaznenog prostora!

No to nakraju nije pomoglo Švicarcima koji su nakon produžetaka – regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1 – izgubili utakmicu na penale nakon što je svih pet Poljaka pogodilo, a jedan igrač Švicarske (Xhaka) promašio cijeli gol u raspucavanju za konačnog pobjednika.

Vodstvo poljacima u prvom dijelu tuakmice donio je Jakub Blaszczykowski u 39. minuti.