SAŽETAK RIJEKA – AARHUS 1:2 Mladi igrači dali dodatan impuls u nastavku utakmice

Nogometaši Rijeke porazom od danskog Aarhusa 1:2 otvorili su nastup na Atlantic cupu

RIJEKA – AGF AARHUS 1:2

Stadion Algarve. Gledatelja: 100. Sudac: Bruno Rebocho (Faro).

Strijelci: 0:1 Sana (45-11m), 0:2 Pedersen (55), 1:2 Ristovski (73).

RIJEKA: Sluga, Mavrias (od 61. Raspopović), Župarić (od 61. Escoval), Punčec, Zuta (od 61. Davidson), Capan (od 46. Gomelt), Pavčić (od 70. Bradarić), Kvržić (od 70. Mitrović), Puljić (od 80. Liber), Heber (od 70. Ristovski), Dangubić (od 46. Jelić).

AGF AARHUS: Jovanović, Mikanović (od 81. Mikkelsen), Kanstrup, Backmann, Thogersen (od 40. Hausner), Spelmann, Guira, Pedersen Ankersen, Sana, Bundu.

Nogometaši Rijeke poraženi su od danskog Aarhusa u prvoj utakmici skupine A na Atlantic cupu. U zanimljivom ogledu Riječani su se prekasno probudili da bi izbjegli poraz, ali raduje činjenica da su dodatan impuls u nastavku dali mladi igrači.

Igrala se 74. minuta kada je Bradarić sjajno izbacio Mitrovića na desnoj strani. Uslijedio je oštar prizeman ubačaj i Ristovski je bio na pravom mjestu – 1:2.

Bila je to potvrda dobrog perioda riječke igre koji je krenuo nakon što je Aarhus 55. minuti stigao do vodstva 2:0. Pedersen je ostao sam nakon ubačaja s desne strane i poentirao.

Rijeka je prije drugog gola suparnika imala izglednu priliku, ali snažan udarac Pavičića obranio je vratar Jovanović

U 62. minuti Kvržićev udarac završio je u bloku, dvije minute kasnije odličan pokušaj Gomelta prošao je pored vratnice.

Rijeka je pritisnula u završnici, ali danska momčad uspjela je sačuvati prednost.

U prvom poluvremenu najzanimljiviji detalj dogodio se u posljednjim trenucima. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca uslijedio je kontakt Župarića i Spelmanna i glavni sudac pokazao je na bijelu točku. Sana je preuzeo odgovornost i matirao Slugu.

Prvi dio ponudio je puno trke i želje, ali bez previše prilika i ideje u završnici na obje strane.

Danska momčad zaprijetila je u osmoj minuti. Nakon jedne nespretnosti u obrani Rijeke, Ankersen je odigrao za Sanu koji je ostao sam u kaznenom prostoru, ali završnica nije bila precizna.

U 12. minuti Kvržić je pronašao Puljića koji nije dobro zahvatio loptu u kaznenom prostoru. Četiri minute kasnije pokušaj Spelmanna otišao je preko gola, a u 30. minuti Rijeka se još jednom našla u prilici.

Heber se izborio za loptu pored Mikanovića i nakon neuspješnog ubačaja, odigrao je za Dangubića čiji je snažan udarac završio u bloku.

Pet minuta kasnije snažan udarac Kvržića otišao je iznad grede, a u 37. minuti Mavrias je sjajno ubacio prizemnu loptu, ali Puljićev pokušaj iz blizine u kontaktu s danskim braničem otišao je preko gola.

Najveću priliku prvog dijela Rijeka je imala u 39. minuti. Kvržićev ubačaj s desne strane stigao je do Puljića koji se našao u odličnoj poziciji u kaznenom prostoru, ali i ovoga puta lopta je pogodila braniča Aarhusa.