SAŽETAK RIJEKA-BALZAN 2:1 Rijeka pobijedila Balzan u prvoj pripremnoj utakmici

Nogometaši Rijeke pobijedili su Balzan 2:1, viceprvaka Malte, u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom terenu u sklopu kampa HNK Rijeka.

RIJEKA – BALZAN 2:1

Pomoćno igralište u kampu HNK Rijeka: Gledatelja: 300. Sudac: Marko Linić.

Strijelci: 1:0 Puljić (4′), 1:1 Lepović (54′), 2:1 Acosty (88′).

RIJEKA: Sluga (od 46′ Prskalo), Pavelić (od 46′ Raspopović), Escoval (od 72′ Dangubić(, Župarić (od 46′ Punčec), Zuta (od 46′ Mamić), Grahovac (od 46′ Capan), Pavičić (od 46′ Lončar), Puljić (od 46′ Gorgon), Kvržić (od 46′ Acosty), Heber (od 46′ Črnic), Bojinov (od 46′ Čolak).

BALZAN: Mintou, Božović, Bezzina, Serrano (od 78′ G. Camilleri), Johnson (od 70′ Mitrev), Lepović (od 70′ Zerafa), Šljivić (od 62′ Cipriott), Mendes (od 62′ Arab), Alves (od 78′ Frendo), Correa, Effiong (od 62′ D. D. Camilleri).

Pobjedu Rijeci donio je Maxwell Acosty u 88. minuti. Nakon kornera Acosty je bio najviši i pogodio za konačnih 2:1.

Rijeka je povela u četvrtoj minuti. Kvržić je ubacio, lopta je došla do Puljića koji je prekrasnim udarcem matirao vratara Balzana – 1:0.

U 11. minuti Puljić je izveo slobodan udarac s 25 metara, ali vratar Mintou bio je na mjestu. Nakon kornera u istoj minuti, najviši je bio Župarić, ali Mintou je izvukao loptu ispod grede.

Rijeka je bila kvalitetnija i konkretnija, u 22. minuti Kvržić je dugom loptom pronašao Bojinova koji je pucao iz okreta, ali vratar Balzana odbio je loptu. U nastavku akcije Bojinov je pokušao odigrati loptu u sredinu kaznenog prostora, ali gostujući braniči otklonili su opasnost.

Sedam minuta kasnije Kvržić se sjurio po desnoj strani, ali ubačaj nije stigao do Hebera. Balzan je prvi put zaprijetio u 36. minuti, udarac Alvesa nije bio precizan.

Na drugoj strani, samo minutu kasnije, Pavelić je lijepo ubacio s desne strane, ali Bojinov je bio za malo kratak na drugoj vratnici.

Rijeka je drugi dio otvorila prilikom Acostyja, a onda je stigao pogodak Balzana. Nakon ubačaja pucao je Majedvac, a lopta je na kraju akcije došla do Lepovića koji je poentirao – 1:1.

U 69. minuti velika prilika za Rijeku. Nakon kornera lopta je pala pred Escovala koji je s tri metra snažnim udarcem prebacio prazan gol!

U 72. minuti Črnic je lijepo potegnuo s dvadesetak metara, ali vratar Balzana bio je spreman.

U 82. minuti Lončar je lijepo proigrao Dangubića koji je loptu prsima spustio za Čolaka. Napadač Rijeke potegnuo je s ruba kaznenog prostora, ali nije bilo preciznosti.

Minutu kasnije uslijedila je kontra Balzana, jedna lopta se s(p)retno odbila do Araba koji je nije iskoristio odličnu poziciju i poslao je loptu pored gola.