SAŽETAK RIJEKA-VINODOL 7:0: Po dva pogotka Vuka i Dangubića

Nogometaši Rijeke pobijedili su Vinodol 7:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom igralištu u sklopu kampa HNK Rijeka.

Pogotke za bijele postigli su Acosty (5′), Dangubić (36′, 45′), Črnic (43′), Bojinov (53′-11m), Vuk (58′, 63′),

Vinodol se dobro držao u prvom poluvremenu, ali je Rijeka pritisak naplatila s tri gola u samoj završnici.

Rijeka je do prve prilike stigla u četvrtoj minuti, ali je snažan udarac Črnica s 15 metara išao ravno u vratara Godinića koji je odbio loptu.

Već u idućoj minuti Božinov se našao u odličnoj prilici, ali njegov udarac obranio je vratar Vinodola. Lopta se odbila na stranu, Božinov je lijepo ubacio, a Acosty poentirao glavom – 1:0

Rijeka je nastavila pritiskati, uz puno ubačaja s bokova, ali bez konkretnije prilike. Treba izdvojiti pokušaja Raspopović s 18 metara, te odličan udarac Črnica koji je prošao pored gola.

Nakon kornera Črnica u 30. minuti, Božinov je sjajnom reakcijom skrenuo loptu, ali vratar Godinić je odlično obranio. Dvije minute kasnije, nakon brze akcije, Capan je pucao s 18 metara, ali lopta je otišla preko grede.

U 34. minuti Acosty je ostavio loptu Raspopoviću koji je ubacio, a Božinov je pucao glavom preko gola, ali i zaradio pljesak. Minutu kasnije Božinov je vanjskom sjajno ubacio, ovoga puta Dangubić je pucao glavom, ali Godinić je još jednom odlično reagirao.

I onda su uslijedila tri pogotka u zadnjih deset minuta. U 36. minuti Župarić je nakon kornera glavom spustio loptu. Dangubić ju je primio metar od gola i iz okreta poentirao – 2:0.

U 42. minuti pokušao je i Grahovac iz slobodnog udarca, ali vratar Vinodola ponovo je dobro reagirao.

I onda je završnica donijela još dva gola bijelih. Acosty je gurnuo za Dangubića koji je sjajnim ubačajem pronašao Črnica – 3:0.

U 45. minuti Acosty je sjajno prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu, Božinov je uspio pucati, ali i ovoga puta obranio je vratar Godinić.

I kada su prolazile zadnje sekunde, Tomić je izgubio loptu na rubu kaznenog prostora, Dangubić i Črnic odigrali su dupli pas i Dangubić je stigao do drugog gola na utakmici – 4:0.

U 53. minuti Leovac je lijepo prošao i nakon kontakta s Tomićem pao u kaznenom prostoru i sudac Jelenčić pokazao je na bijelu točku. Božinov je preuzeo odgovornost – 5:0.

U drugom poluvremenu u redovima Rijeke priliku je dobilo nekoliko juniora. Vuk se u 57. minuti lijepim driblingom izborio za prostor na 18 metara i pospremio loptu u rašlje – 6:0.

U 63. minuti Lepinjica je sjajno izdržao duel i prošao po desnoj strani. Nogometaš Rijeke stigao je praktički pred gol i odigrao za Črnka. Propao je pokušaj udarca, lopta je pored Puljića došla do Vuka koji još jednom sigurno poentirao – 7:0.

RIJEKA – VINODOL 7:0

Pripremna utakmica: Rijeka – Vinodol 7:0 (4:0). Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelci: Acosty (5′), 2:0 Dangubić (36′), 3:0 Črnic (43′), 4:0 Dangubić (45′), 5:0 Božinov (53′-11m), 6:0 Vuk (58′), 7:0 Vuk (63′).

RIJEKA: Prskalo (od 46′ Nwolokor), Escoval, Župarić (od 46′ I. Smolčić), Raspopović (od 46′ Mavrias), Capan (od 55′ Liber), Grahovac (od 46′ Lepinjica), Zuta (od 31′ Leovac), Dangubić (od 46′ Puljić), Acosty (od 46′ Črnko), Črnic (od 46′ Vuk), Božinov (od 55′ Kvržić).

VINODOL: Godinić, Mataija, Preni, Lenac, Filipović, Tomić, T. Petrinović, Buljat, Vidović, T. Lagumdžija, A. Petrinović. Još su igrali: Hodžić, Tonković, A. Smolčić, Butković, Peričić, Brusić, D. Lagumdžija.

Foto & video: HNK Rijeka